Z vašeho dotazu nevyplývá zcela jasně, o jaký druh sociální podpory se jedná. Předpokládám proto, že máte na mysli podporu v nezaměstnanosti. V souladu s ustanovením § 25 odst. 3, § 25 odst. 5 zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů, si můžete přivydělat během podpory v nezaměstnanosti následujícím způsobem:
1) Pracovní nebo služební poměr – měsíční výdělek nesmí přesáhnout polovinu minimální mzdy (tj. 4000,- Kč hrubého - § 2 nařízení vlády č. 567/2006 Sb., o minimální mzdě, v platném znění),
2) Dohoda o provedení práce – měsíční výdělek nesmí přesáhnout polovinu minimální mzdy.
3) Dohoda o pracovní činnosti – měsíční výdělek nesmí přesáhnout polovinu minimální mzdy.
Uchazeč o zaměstnání je povinen úřadu práce výkon této činnosti oznámit do 8 kalendářních dnů ode dne vzniku pracovního nebo služebního poměru nebo ode dne uzavření dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti, a ve lhůtě stanovené úřadem práce dokládat výši měsíčního výdělku nebo odměny. V případě výkonu více činností se pro účely splnění podmínky měsíčního výdělku měsíční výdělky (odměny) sčítají.
4) Krátkodobé zaměstnání – po dohodě s úřadem práce (zprostředkována úřadem práce), a to maximálně na 3 měsíce.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist