Fotbalisté Plzně porazili v 15. kole první ligy Bohemians Praha 3:2, přestože hráli více než 15 minut pouze o devíti.

Po poločase sice Viktoria držela vedení 1:0, ale přišla již o prvního vyloučeného hráče Lecjakse. Ve druhé půli zvýšil Rajtoral na 2:0.

V 76. minutě ale musel předčasně do kabiny i brankář Daněk a hosté dvojnásobnou přesilu zužitkovali dvěma trefami Jeslínka k srovnání skóre.

Infarktový závěr ale dokonal v 88. minutě přesnou hlavičkou Rada, a zajistil tak Plzni zisk tří bodů. Západočeši navíc již osmkrát v řadě neprohráli.

Krizi brněnských fotbalistů zvýraznila prohra s Budějovicemi

Hlubokou herní krizi fotbalistů Brna podtrhla na domácím trávníku ostudná porážka s Českými Budějovicemi 0:3.

Vedoucí branku hostů vstřelil brněnský odchovanec Mezlík, druhý gól přidal po změně stran z penalty Doležal a tentýž hráč v nastavení skóre uzavřel.

Budějovice získaly teprve druhé vítězství v letošním ročníku a z plného bodového zisku se radovaly po třinácti zápasech. Brňané odehráli většinu utkání v herní křeči a v závěru se už nezmohli na vážnější odpor.

Fotbalisté Příbrami potvrdili, že v letošní sezoně na vlastním stadionu body neztrácejí. V utkání 15. ligového kola porazili Slovácko 2:0 a připsali si pátou výhru ze sedmi domácích zápasů.

Středočechy poslal do vedení kapitán Daniel Huňa, v druhé půli zvyšoval svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Josef Hušbauer.

Slezák rozhodl v nastavení o výhře Bohemians 1905 nad Kladnem

Dalibor SlezákV první minutě nastaveného času rozhodli fotbalisté Bohemians 1905 o své výhře nad Kladnem v utkání 15. kola první ligy.

V dramatickém závěru sice Kladno čtyři minuty před koncem vyrovnáním Michala Zachariáše odpovědělo na vedoucí gól Martina Cseha, přesto Bohemians o druhé vítězství za sebou nepřišli.

Jejich hrdinou se stal střídající veterán Dalibor Slezák, který rozhodl o triumfu "klokanů" v první minutě nastaveného času.

Kladenští na pražské Strahově, kam se museli přesunout kvůli chybějícímu vyhřívanému trávníku na vlastním stadionu, tak prohráli už popáté za sebou.

K zápasu vzhlížely oba celky jako k jednomu z nejdůležitějších v sezoně, protože hodně mohl napovědět o jarních záchranářských bojích, kterým se Kladno ani "klokani" zřejmě nevyhnou.

15. kolo první fotbalové ligy:

SK Kladno - Bohemians 1905 1:2 (0:1)

Branky: 86. Zachariáš - 42. Cseh, 90+1. Slezák. Rozhodčí: Možíš - Mencl, Drastik. ŽK: Zoubele - Cseh, Róth. Diváci: 3122.

1. FC Brno - SK Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1)

Branky: 62. z pen. a 90.+2 Doležal, 27. Mezlík. Rozhodčí: Matějek - Čecháček, Kovařík. ŽK: Šural, Dostálek (oba Brno). Diváci: 3111.

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 7. Huňa, 58. Hušbauer. Rozhodčí: Jílek - Zlámal, Ubias. ŽK: Hušbauer, Pleško - Kordula, Kubáň. Diváci: 2932.

FC Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 3:2 (1:0)

Branky: 3. Horváth, 66. Rajtoral, 88. Rada - 79. a 86. Jeslínek. Rozhodčí: Drábek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Lecjaks, Ševinský, Limberský - Zoubek, Horáček, Modeste, Kincl. ČK: 28. Lecjaks, 76. Daněk. Diváci: 3835.

18:00 Sparta - Liberec,

19:15 Jablonec - Slavia.