Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 26. kole extraligy na ledě Slavie 5:3, přestože už prohrávali 1:3.

Pražané tak ukončili sérii šesti výher za sebou, nepomohly jim ani další dvě branky nejproduktivnějšího hráče soutěže Romana Červenky. Hlavní hvězdou utkání byl hostující Daniel Boháč, jenž ke dvěma gólům přidal i asistenci.

Jiří Čelanský (Slavia Praha): "Chtěli jsme navázat na dobrou hru z venkovních hřišť, ale bohužel se nám to opět nepovedlo. Myslím si, že zápas se lámal za stavu 3:1, kdy jsme měli řadu přesilových her a neodskočili jsme na 4:1 nebo 5:1. Nejsme spokojeni s hrou dozadu, hlavně na brankovém prostoru, kde jsme dnes dostali snad všechny góly po dorážkách. Musíme si to rozebrat a vrátit se zpět na zem."

Vladimír Čermák (Mladá Boleslav): "Vstup do zápasu se nám vydařil, ale poté jsme se častým a někdy i zbytečným vylučování dostali pod tlak. Slavia je silná v přesilovkách, šla do vedení, ale já si cením toho, že mužstvo ve třetí třetině zabojovalo a utkání otočilo."

Pardubice potřetí za sebou vyhrály venku

Hokejisté Pardubic v Třinci rozdrtili domácí celek 6:0 a jsou už jen o skóre druzí za Vítkovicemi. I bez zraněných útočníků Petra Sýkory s Tomášem Divíškem Východočeši rozhodli už v 17. minutě dvěma slepenými góly Jiřího Cetkovského s Petrem Koukalem.

Potřetí v řadě vyhráli venku a brankář Martin Růžička si připsal první nulu v nejvyšší soutěži. Ocelářům zápas vůbec nevyšel, utrpěli největší domácí prohru v sezoně a promarnili možnost jít do čela tabulky.

26. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 10. D. Hruška (Tomica, Beránek), 25. Červenka (Havel), 30. Červenka (Vondrka, V. Růžička ml.) - 1. Bahenský (Fabuš), 38. Boháč (Frolo), 42. Nouza (Boháč), 48. Boháč (T. Sýkora, Nouza), 51. Lehikoinen (Jiruš, Král). Rozhodčí: Hodek, Kubeš - Kostka, Bláha. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 5125.

HC Oceláři Třinec - HC Eaton Pardubice 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Cetkovský (Špirko, Somík), 17. Koukal (Zohorna, Havíř), 22. Zohorna (Koukal), 51. Buchtele (Klejna), 54. Kousal (Pineault, Pivko), 60. Somík (Radil, Kočí). Rozhodčí: Hradil, Souček - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:8, navíc Havíř (Pardubice) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 3758.

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branka a nahrávky: 64. Melichar (Mikeska, Sailer). Rozhodčí: Hribik, Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4626.

HC Geus Okna Kladno - HC Benzina Litvínov 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Bělohlav (Mikulík, Stieler), 12. Stieler (Kuchler, J. Dlouhý), 26. Horna (M. Procházka, Patera), 38. Stieler (F. Kaberle, Kuchler), 40. Frolík (Kalla, Toman), 59. Toman (Horna) - 24. Vopat (Gureň, Švarný), 60. Trávníček (Švarný). Rozhodčí: Minář, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení 7:5, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2603.

Kometa Brno - Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1)