Nočním zápasem vstoupil do Turnaje mistrů také první tenista světového žebříčku Roger Federer, který po prohraném prvním setu postupně nabíral na obrátkách a ve třetí sadě už jeho španělský soupeř Fernando Verdasco jen stěží odvrátil "kanára". Přitom budoucí soupeř českých hráčů ve finále Davisova poháru měl ještě ve druhé sadě šanci zápas rozhodnout. Až ve dvanáctém gamu za stavu 6:5 pro Federera ztratil Verdasco poprvé v zápase podání a tím i set. Federer tak vyhrál 4:6, 7:5 a 6:1.

Po Britský tenista Andy Murray vstoupil do Turnaje mistrů, jenž se letos hraje premiérově v Londýně, výhrou 6:3, 3:6 a 6:2 nad vítězem US Open Juanem Martínem del Potrem z Argentiny.

Dvaadvacetiletý Murray měl s o rok mladším soupeřem problémy jen v druhém setu, v němž se Del Potro mohl plně spolehnout na svůj smrtící forhend a diktoval tempo hry.

Skot Murray však podobně jako první sadu, v níž už vedl 5:0, ovládl i rozhodující fázi. Díky brejku v druhém gamu se dostal do vedení 4:1, a když mu Del Potro dvojchybou nabídl dva mečboly, ten druhý bekhendovým vítězným úderem využil.

Ve skupině A se dnes ještě utkají světová jednička Roger Federer s nováčkem na Masters Fernandem Verdaskem. Ve skupině B jsou v pondělí na programu zápasy Rafael Nadal - Robin Söderling a Novak Djokovič - Nikolaj Davyděnko.

O překvapení se v úplně prvním duelu turnaje postarala polská dvojice Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski, jež po setech 6:4, 6:4 zdolala obhájce a nejvýše nasazený pár Daniel Nestor, Nenad Zimonjič.

Dnes se hrají zápasy ve skupině B, v nichž se střetnou Rafael Nadal - Robin Söderling (15.15) a Novak Djokovič - Nikolaj Davyděnko (21.45).

Ve čtyřhře se dnes od 20 hodin představí také druhý český zástupce v turnaji Lukáš Dlouhý, který s Lenadrem Paesem (Ind.) nastoupí proti dvojici Kubot, Marach.

Turnaj mistrů (tvrdý povrch, dotace 3,35 milionu eur):

Dvouhra - skupina A:

Federer (1-Švýc.) - Verdasco (7-Šp.) 4:6, 7:5, 6:1, Murray (4-Brit.) - Del Potro (5-Arg.) 6:3, 3:6, 6:2.

Čtyřhra - skupina A:

Bhúpathí, Knowles (3-Indie/Bah.) - Čermák, Mertiňák (5-ČR/SR) 6:3, 6:3, Fyrstenberg, Matkowski (8-Pol.) - Nestor, Zimonjič (1-Kan./Srb.) 6:4, 6:4.