V závěrečném spurtu porazil Němce Tina Edelmanna, třetí příčku obsadil další Němec Eric Frenzel. Pavel Churavý se z devátého místa po skoku posunul skvělým během o dvě příčky výš.

Churavý se v druhém závodu Světového poháru sdruženářů výrazně posunul oproti sobotnímu startu, který zakončil na pětadvacáté pozici.

"V sobotu se mi to moc na můstku nepovedlo, a i když to dneska také nebylo úplně ideální, tak jsem moc spokojený. Paráda," prohlásil Churavý, který se postaral o prvním nabitém lyžařském víkendu sezony Světového poháru o nejlepší český výsledek.

Churavý udělal chybu při skoku, ale nijak zásadní. Ani nová pravidla o větrném koeficientu soutěž podle jeho názoru neovlivnila.

"Musíme prostě skočit daleko. Mně se to povedlo, i když ideální to nebylo, to bych skok vyhrál," podotkl. Pochvaloval si běžky. "Servis mi skvěle namazal, dokonce jsem se chvíli držel s Manninenem," připomněl elitního běžce.

Manninen se vrátil po roční pauze

Dvaatřicetiletý reprezentant nakonec ztratil 49 sekund na vítězného Manninena, s nímž ve stejném čase vyrazil do běhu Gundersenovou metodou.

Pro excelentního finského běžce nebyl problém zlikvidovat z desátého místa náskok lepších skokanů a v závěrečném spurtu s Němcem Edelmannem si doběhl pro první triumf při svém comebacku.

Čtyřnásobný celkový vítěz SP Manninen se k závodění vrátil po roční pauze, kterou vyplnil studiem na leteckého pilota. Kvůli blížícím se olympijským hrám studium omezil a znovu začal trénovat, i když například skáče pouze o víkendech.

Ačkoli sám tvrdí, že se chce kvalifikovat hlavně do soutěže týmů, díky sobotnímu druhému místu a dnešnímu 46. triumfu v kariéře se zařadil mezi medailové kandidáty i pro soutěže jednotlivců.

Spolu s Churavým dnes bodovali další dva Češi, dvacátý Miroslav Dvořák a třiadvacátý Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek byl dvě místa za elitní třicítkou.

SP v severské kombinaci: 1. Manninen (Fin.) 25:33,7, 2. Edelmann -1,2, 3. Frenzel (oba Něm.) -3,6, 4. Tande (Nor.) -19,5, 5. Lamy Chappuis (Fr.) -32,0, 6. Kircheisen (Něm.) -48,4, 7. Churavý (ČR) -49,1, 8. Stecher (Rak.) -53,4, 9. Pittin (It.) -58,7, 10. Rydzek (Něm.) -59,2, ...20. Dvořák -1:28,5, 23. Slavík -1:55,2, 32. Vodseďálek (všichni ČR) -2:32,1.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 19 závodů): 1. Manninen 180, 2. Lamy Chappuis 145, 3. Frenzel 120, 4. Edelmann 104, 5. Tande 100, 6. Kircheisen 66, ...13. Churavý 42, 19. Dvořák 24, 23. Slavík 19.