Český hokejový útočník Robert Lang v nedělním utkání NHL dvěma přihrávkami přispěl k vítězství Phoenixu 3:2 v prodloužení na ledě Anaheimu.

Z obou jeho asistencí vytěžil gól obránce James Vandermeer. Ten nejprve ve 46. minutě po Langově střele dorážkou vyrovnal na 1:1, v druhé minutě nastaveného času pak proměnil Langovu přihrávku ve vítězný gól.

V druhém nedělním zápase zvítězili San Jose ve Vancouveru 4:2 a se ziskem 40 bodů vedou tabulku celé NHL.

Žraloci od 27. minuty dlouho hájili těsné vedení 2:1, svůj náskok navýšili teprve v 58. minutě, kdy během 13 sekund vstřelili dva góly.

Výsledky NHL:

Vancouver - San Jose 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 2. Wellwood, 60. Hansen - 13. F. McLaren, 27. Boyle, 58. Malhotra, 58. McGinn. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18.810

Anaheim - Phoenix 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 26. Getzlaf, 59. Ryan - 46. a 62. Vandermeer (na obě Lang), 51. Lombardi. Střely na branku: 28:26. Diváci: 13.023