Další velké jméno získali pořadatelé Jizerské padesátky. Tradiční závod poběží 10. ledna i současný světový šampion na 15 km klasickou technikou z Liberce Andrus Veerpalu. Estonský běžec na lyžích bere závod v Bedřichově jako přípravu na padesátikilometrovu trať na olympiádě ve Vancouveru. Dvojnásobný olympijský vítěz Veerpalu porazil na šampionátu v Liberci na 15 km Lukáše Bauera, kterého na stejné trati připravil o zlato také na olympiádě v Turíně.

V Bedřichově otestuje formu

Osmatřicetiletý Estonec bude jednou z největších hvězd závodu, neboť na 50 kilometrů klasicky má ze Salt Lake City stříbrnou medaili a na stejné trati vyhrál před deseti lety mistrovství světa. "Andrus má Jizerskou padesátku v plánu. Na olympijských hrách ve Vancouveru bude závod na 50 km s hromadným startem jeho hlavní disciplínou, takže je pro něj tento závod ideální příležitostí vyzkoušet si, jak na tom je," uvedl v tiskové zprávě šéf běžeckého úseku estonské lyžařské federace Paavo Nael.

Veerpalu bude mít v Bedřichově silnou konkurenci zejména v Thomasi Alsgaardovi z Norska, pětinásobném olympijském vítězi. V jednání je opět také účast dalšího slavného norského běžce Björna Dählieho, osminásobného olympijského vítěze, který v Bedřichově startoval už předloni. Mezi adepty na prvenství bude opět patřit i Stanislav Řezáč, jenž se snaží o nominaci na olympiádu.