V příští sezoně formule 1 se zřejmě bude mistrovství světa bodovat podle nových pravidel. Podle návrhu nové komise F1, kterou dnes na jejím prvním jednání v Monaku vedli promotér Bernie Ecclestone a prezident federace FIA Jean Todt, bude vítěz Grand Prix brát 25 bodů oproti dosavadním deseti.

Výrazně bodově zvýhodněni by měli být i další medailisté, a to ziskem 20 respektive 15 bodů, čtvrtý muž v pořadí by jich měl získat 10 a další místa by pak znamenala 8, 6, 5, 3, 2 a 1 bod. Honorováno by tedy bylo deset míst oproti dosavadním osmi.

Navrhovanou změnu komise zdůvodnila navýšením počtu týmů o tři na třináct. Plán, na kterém se dnes v rámci komise dohodli i členové týmů i jejich investoři, musí ještě posvětit Světová rada FIA.

Ke změně pravidel se schylovalo i před uplynulým ročníkem. Revoluční záměr, podle kterého měl rozhodnout o šampionovi počet vítězství v sezoně, ale nakonec nebyl přijat, protože se proti němu postavila asociace týmů FOTA.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist