Na stupně vítězů se dostaly poprvé v kariéře společně obě sestry Rieschovy z Německa. Po prvním kole vedoucí Maria dokončila závod na druhé pozici se ztrátou 45 setin na vítězku, mladší Susanne na skvěle jedoucí Francouzku nabrala manko už 96 setin.

Záhrobská, vítězka předchozího slalomu v Aspenu, jež v Aare v roce 2007 získala titul mistryně světa, byla po prvním kole devátá. Ve druhé jízdě si ale zejména díky zrychlení ve spodní polovině trati a čtvrté nejrychlejší jízdě polepšila navzdory mlze a špatné viditelnosti. Aubertová nejlepší českou lyžařku porazila přesně o dvě sekundy.

Čtyřiadvacetiletá Záhrobská letos obsadila ještě v prvním slalomu v Levi osmé místo a v průběžném pořadí slalomu Světového poháru je stále druhá. V celkovém hodnocení se vrátila do desítky na devátou pozici.

Do čela SP se dostala Maria Rieschová, dosud vedoucí Američanka Lindsey Vonnová se propadla na druhé místo vinou dnešní osmé pozice. V sobotním obřím slalomu v Aare Záhrobská nepostoupila do druhého kola.

Totéž dnes potkalo druhou českou reprezentantku Evu Kurfürstovou. Dvaatřicetiletá lyžařka obsadila s odstupem 4,68 devětatřicáté místo.