Domácí Cesc Fabregas se stal v duelu Arsenalu s Aston Villou mužem zápasu, přestože na hřišti pobyl jen 27 minut v druhém poločase.

Španělský reprezentant opět prokázal, že je pro londýnský celek nepostradatelný. Kvůli svalovému zranění chyběl v posledním ligovém zápase proti Hullu a kouč Arséne Wenger jej měl připraveného pro dnešní duel pouze na střídačce. Územní převahu proti sousedům v tabulce nemohl Arsenal dlouho přetavit v gól, a tak se v 57. minutě dostal na hřiště i Fábregas.

O osm minut později už z přímého kopu přesnou střelou poslal svůj tým do vedení, v 81. minutě pak zvýšil na 2:0. Při střele se ale nejspíš zranil, a tak se po necelé půlhodině vrátil zpět na střídačku. Hosté na obrat neměli, naopak v nastaveném čase završil skóre Francouz Diaby.

Manchester United se proti předposlednímu týmu ligové tabulky prosadil až v závěrečných sekundách prvního poločasu, kdy se po centru prosadil zblízka Rooney a dotáhl se s 13 brankami do čela tabulky střelců. Po změně stran sice z penalty vyrovnal Fagan, favorit se ale radoval ještě dvakrát po vlastním gólu Dawsona a brance Berbatova.

Výsledek 19. kola anglické ligy: Arsenal - Aston Villa 3:0 (65. a 81. Fábregas, 90.+1 Diaby), Hull - Manchester United 1:3 (60. Fagan z pen. - 45.+2 Rooney, 73. vlastní Dawson, 82. Berbatov).