Podle deníku Blesk má ČMFS dvacetiletému záložníkovi, který kvůli tomu nemohl půldruhého roku hrát, zaplatit 360.000 eur (asi 9,5 milionu korun).

Sus chtěl v létě 2007 odejít z Brna do Twente Enschede. Klub však byl proti a vedení ČMFS hráči nevydalo transferkartu, neboť měl zaregistrovanou profesionální smlouvu. V Nizozemsku proto mohl s prvním mužstvem jen trénovat a dlouho nastupoval pouze za juniorku. Za Twente si zahrál až letos na jaře.

Mezitím se obrátil na nizozemský soud a loni na podzim spor v Utrechtu vyhrál. Vedení ČMFS vydalo prohlášení, podle nějž se o výroku nizozemského soudu dozvědělo až z usnesení Obvodního soudu pro Prahu 6 doručeného na svaz dne 17. prosince letošního roku. Proti usnesení se odvolá.

Hráčův právní zástupce Gabriel Pothe však uvedl, že šance, že svaz nebude muset platit, je prakticky nulová. Částka, kterou Sus vysoudil, byla prozatím na svazovém účtu zablokována. "Výši požadované náhrady nebudeme komentovat," řekl Blesku sekretář svazu Rudolf Řepka.

Sus se letos v létě do Brna vrátil, na podzim odehrál pět ligových zápasů a vstřelil jeden gól. "Asi to bude mít následky pro svaz, ale měl jsem pravdu a peníze mi patří. Půldruhého roku jsem nehrál, to je dlouhá doba," prohlásil Sus.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist