Slovenská policie zpackala cvičení s opravdovou výbušninou a dostala podtatranskou zemi do hlavních zpráv po celém světě. Slovenská vláda zpackala zavedení mýtného pro nákladní auta a ucpala dopravu. Slovensko letos čekají volby, populistický premiér Robert Fico vede neohrožene v průzkumech, takže se nabízí otázka, co zpacká slovenský volič...

Ne, to už by bylo zasahování do vnitřních záležitostí bratrského státu, který začíná vyrábět podobně bizarní historky jako svého času v Polsku vládnoucí konzervativní dvojčata Kaczyńská. Slováci mají dnes státní svátek a nadělili si k němu ostudu vpravdě globální, protože průšvihu si v dnešní zjitřené protiteroristické atmosféře všimla média na celém světě. CNN to ráno měla jako hlavní zprávu hned po včerejším Obamově rozčilení nad neschopností amerických tajných služeb odhalit islamistu, kterého udal Američanům jeho vlastní otec.

No co, i tajné služby jsou vlastně jenom lidi, chybující. Od naprosté legrace ale člověka odrazuje jedno, z čehož vlastně mrazí: že takové diletanství je možné tam, kde jde o to nejcenější - o lidské životy. A že stát, v tomto případě Slovensko, je schopen svého občana a jeho práva takto zneužít. Bude zajímavé sledovat, jak vysoko slovenský elektrikář pracující v Irsku svoji újmu vyčíslí. Nebo zda se vůbec na Slovensko někdy vrátí.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist