V Calgary vyhrála domácí hvězda Jennifer Heilová, která vede i průběžné pořadí. Sudová je po třech závodech čtvrtá. V Calgary ale sedmadvacetiletý lyžařka dosáhla svého nejlepšího letošního výsledky. V předchozích dvou závodech byla čtvrtá a osmá. Na stupně vítězů se Sudová probojovala ve Světovém poháru už posedmnácté.

Heilová, kterou čeká příští měsíc ve Vancouveru obhajoba olympijského zlata z Turína, vybojovala v pátek 22. vítězství v seriálu ziskem 23,95 bodu. Sudová za ní zaostala o 56 setin. Třetí skončila Rakušanka Margarita Marblerová.

"Závodit doma, v rodné provincii, je paráda, když jsou všude kolem moji přátelé a má rodina," libovala si vítězka.

Závod mužů vyhrál rovněž úřadující olympijský šampion Australan Dale Begg-Smith a překazil dvojnásobný kanadský triumf. Na druhé místo odsunul domácího Vincenta Marquise.

Další závody absolvují boulaři v Calgary dnes.