Počítá s tím návrh rozpočtu, který by měl na příštím jednání schválit výkonný výbor svazu. Po dnešním jednání svazového vedení to uvedl místopředseda ČMFS Jindřich Rajchl.

"Finanční ředitel dnes předložil návrh ročního hospodaření svazu i půlročního hospodaření marketingové společnosti STES. Do příště bude po našich námitkách mírně upraven a mělo by dojít k jeho schválení," řekl na tiskové konferenci Rajchl. "Už dnes ale můžeme prohlásit, že hodláme hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Možná bude o deset procent menší než v minulosti, prohlásil.

Podle Rajchla se ušetří na výdajích především díky systémovým změnám ve fungování svazového sekretariátu. "Došlo k úsporám, třeba na mzdách se ušetří pět milionů korun," řekl. Do měsíce by měly být známy také výsledky auditu hospodaření minulého vedení svazu, který si zadal výkonný výbor po červnovém zvolení.

Hašek chce vyprodané zápasy 

Podle funkcionářů svazu musí být možné v budoucnosti získat lístky jednodušším způsobem, než umožňovala dosavadní distribuce prostřednictvím internetu. I kvůli tomu prý odehrálo národní mužstvo závěr kvalifikace mistrovství světa před poloprázdnými tribunami.

"Záleží samozřejmě i na výsledcích, ale ticketing by měl být nastaven tak, aby zápasy byly vždy vyprodány," řekl Hašek po dnešním jednání výkonného výboru.

Místopředseda svazu Jindřich Rajchl prohlásil, že proto se musejí vstupenky dostat co nejblíže k fanouškům. "Není možné znemožnit cestu ke vstupenkám těm, kteří nevěří internetovému prodeji. Možností je několik, od spolupráce s vyhlášenými portály přes užší propojení s reprezentačním fanklubem," uvedl Rajchl.

Zatímco nový systém prodeje se teprve bude tvořit, už nyní funkcionáři oznámili pravidla pro výběr místa zápasů. "Výběr stadionu musí být znám 90 dnů před zápasem, 60 dnů před ním musí být známy ceny vstupenek," řekl mluvčí svazu Petr Svěcený. Nad přesným termínovým kalendářem A týmu ale ještě visí otazníky.

 

 

 

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist