Mizérie Slavie trvá. Z posledních deseti kol vybojovali sešívaní pouze pět bodů (z třiceti možných) a dál se propadají extraligovou tabulkou. Ve 40. kole nestačili na neoblíbený Třinec, se kterým nezvítězili ani na čtvrtý pokus.

A protože České Budějovice a Mladá Boleslav dokázaly ve svých zápasech zvítězit, propadli se loňští finálisté až na 11. místo, tedy mimo příčky zaručující play-off.

Slávisté mohli být ještě rádi, že prohráli pouze o gól, soupeř si totiž místy vytvářel drtivý tlak. První branku se domácím podařilo díky Tomasovi vsítit už ve druhé minutě utkáí, na 2:0 zvyšoval v 15. minutě Květoň.

Ještě do konce první třetiny se Pražanům podařilo díky Červenkovi snížit, a ve 47. minutě Kůrka opět za přispění slávistické hvězdy vyrovnal, jenže dvě minuty nato, v 49. minutě, Květoň svou druhou brankou v utkání rozhodl.

Hostům nepomohla ani hra bez brankáře.

Plzni nahrála výhra Zlína

Hokejisté Plzně, lídři extraligové tabulky, doma srazili rozjeté Brno. Hosté sice vedli, plzeňský střelec Tomáš Vlasák ale v závěru první třetiny vyrovnal. V dalších dvou třetinách pak Plzeňští třemi góly zápas strhli ve svůj prospěch a zvýšili své vedení v čele soutěže na sedm bodů.

Západočechům pomohla prohra druhých Pardubic na ledě třetího Zlína. Hrdinou utkání se stal domácí útočník Petr Leška, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Zlín se tak v tabulce bodově na Pardubice dotáhl.

40. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Tomas (Hampl), 15. D. Květoň (Malec), 49. D. Květoň (Malec) - 18. Červenka (Drtina), 47. Kůrka (Červenka, Sloboda). Rozhodčí: Mikula, Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3805.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Vlasák (Modrý, Vampola), 25. Jiří Hanzlík (M. Heřman, Dvořák), 26. Tvrdík (Hvila), 42. Hvila (Scofield, Adamský) - 14. Šindel (Hubáček, Divíšek). Rozhodčí: Minář, Zubzanda - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 8103.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Hromas, 24. Ručinský (Ton, Vykoukal) - 13. Vrána (Szturc, Treille). Rozhodčí: Husička, R. Svoboda - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 5996.

HC Benzina Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 56. Kroupa (Lukeš, Reichel), 56. V. Hübl (Jenáček, Kroupa), 57. Reichel (Lukeš, Kroupa) - 11. Mertl (Melichar), 38. Micka (Šimánek), 50. Micka (Šimánek), rozhodující sam. nájezd Micka. Rozhodčí: Jebavý, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:11, navíc K. Pilař - Gřegořek oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4500.

PSG Zlín - HC Eaton Pardubice 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Hamrlík (Nosek, Leška), 35. Leška (Balaštík, Hamrlík), 43. Bořuta (Sivák, Roman Vlach), 49. Leška (Hamrlík, Balaštík) - 15. Somík (Špirko), 57. P. Sýkora (Pivko). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 4:7, navíc Hašek (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5001.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Nedvěd (Rýgl), 29. Jareš (Rýgl, Víšek) - 9. Sup (Král, Pabiška), 26. Duben (Gajovský, Nouza), 34. Kracík (Macho, Jiruš), 54. Sup, 56. T. Sýkora (Král, Vrbata). Rozhodčí: Polák, Šindler - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 6685.