Týmy formule 1 chtějí podruhé během šesti týdnů změnit systém bodování v mistrovství světa. Podle agentury Reuters požadují, aby druhý jezdec v cíli získal do hodnocení seriálu 18 bodů a ne 20, jak bylo ustanoveno v prosinci. Vítěz má nadále brát 25 bodů a třetí 15.

Mírné změny by se měly týkat i dalších míst, a to proto, aby piloti měli větší motivaci na předjíždění. Návrh musí ještě schválit Mezinárodní automobilová federace FIA.

Do loňské sezony bodovalo v závodech mistrovství světa osm jezdců, přičemž vítěz získal deset bodů. V prosinci FIA reagovala na navýšení počtu závodních stájí na třináct zavedením nového bodování podle systému 25-20-15-10-8-6-5-3-2-1.

Stáje však po dnešním jednání požadují, aby byl bodovací systém upraven na 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1. "Hlavní myšlenkou je, aby byla větší motivace pro předjíždění. Příští pondělí to navrhneme na jednání FIA. Neměl by s tím být problém," uvedl šéf stáje McLaren Martin Whitmarsh.

"V současném systému je v bodových rozestupech značná nerovnoměrnost. Snad to FIA schválí," přidal se Ross Brawn, šéf stáje Mercedes GP.