Český hokejista Martin Havlát ve středečním utkání NHL pečetil jubilejní desátou brankou sezony vítězství Minnesoty 5:2 nad Detroitem.

Osmadvacetiletý útočník, jenž bodoval v pátém utkání v řadě, uzavíral skóre v úvodu třetí třetiny střelou z obtížného úhlu do poloprázdné branky.

Jednou asistencí přispěl k výhře Wild i obránce Marek Židlický.

Hokejisté Washingtonu zdolali díky čtyřem brankám v poslední třetině na svém ledě Anaheim 5:1 a připsali si už osmou výhru v řadě. Stejně dlouhou sérii předvedli hráči z hlavního města USA naposledy před téměř jedenadvaceti lety.

K úspěšnému tažení Washingtonu, který vede tabulku Východní konference o šest bodů před New Jersey, přispěl v zápase proti Anaheimu třiceti zásahy i český brankář Michal Neuvirth.

Výsledky NHL:

Buffalo - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech, New York Rangers - Carolina 1:5, Washington - Anaheim 5:1, Minnesota - Detroit 5:2, Dallas - Calgary 4:3 po sam. nájezdech, Tampa Bay - Montreal 3:0, Vancouver - St. Louis 3:2