Fotbalisté Chelsea zvítězili v dnešním zápase anglické Premier League 2:1 na hřišti Burnley. Jako první se ve 27. minutě prosadil hostující útočník Nicolas Anelka, domácí vyrovnali v 50. minutě, trefil se Steven Fletcher. O výhře Chelsea rozhodl sedm minut před koncem obránce John Terry. Chelsea vede tabulku o čtyři body před Manchesterem United, který hraje zítra ve šlágru kola na Arsenalu.

Hráči Liverpoolu díky vítězství nad Boltonem pošesté za sebou v lize neprohráli. Domácí poslal do vedení ve 37. minutě nizozemský útočník Kuijt, který zblízka proměnil ideální přiťuknutí spoluhráče Aquilaniho. Na 2:0 zvýšil v 70. minutě vlastním gólem kapitán Boltonu Kevin Davies, který nešťastně tečoval Insuovu střelu. V tabulce je Liverpool pátý, už jen bod ztrácí na čtvrtý Tottenham.

Tottenham remizoval ve 24. kole anglické ligy 1:1 na hřišti nováčka Birminghamu, který vyrovnal zásluhou obránce Ridgewella v poslední minutě, a ztratil další body v boji o Ligu mistrů. Tottenham otevřel v Birminghamu skóre v 69. minutě, kdy se popatnácté v lize trefil nejlepší střelec týmu Defoe. "Kohouti" ale těsné vedení neudrželi.

Po sérii čtyř ligových zápasů bez vítězství a vstřelené branky se vzpamatovali fotbalisté Aston Villy, kteří zvítězili na hřišti Fulhamu 2:0. Obě branky dal během čtyř minut na konci prvního poločasu nejlepší střelec týmu Agbonlahor, který si vylepšil bilanci na deset ligových branek.

Zlepšenou formu potvrdil devátý Everton, který vyhrál 1:0 ve Wiganu. Čtvrtou výhru z posledních pěti utkání zajistil hostům šest minut před koncem Australan Cahill.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:
Birmingham - Tottenham 1:1 (90. Ridgewell - 69. Defoe), Fulham - Aston Villa 0:2 (40. a 44. Agbonlahor), Hull - Wolverhampton 2:2 (11. Vennegoor of Hesselink, 52. Hunt z pen. - 48. vlastní Gardner, 67. Jarvis), Liverpool - Bolton 2:0 (37. Kuijt, 70. vlastní K. Davies), West Ham United - Blackburn 0:0, Wigan - Everton 0:1 (84. Cahill), Burnley - Chelsea 1:2 (50. Fletcher - 27. Anelka, 83. Terry).