ENIC vstoupil do vršovického klubu v říjnu 1997, kdy za 120 milionů korun koupil přes 50 procent akcií Slavie. Během několika let pak navýšil svůj podíl až na 96,7 procenta. V květnu 2006 se stali většinovými vlastníky Slavie její nynější šéfové Doležal a předseda představenstva Tomáš Rosen, oficiálně to však přiznali až v roce 2008.
Podle Doležala dlužila Slavia v roce 2006 firmě ENIC a dalším subjektům téměř 200 milionů korun, závazky se jí tedy podle zveřejněných informací povedlo snížit zhruba na polovinu. "Po postupu do Ligy mistrů v sezoně 2007/2008 jsme uhradili dluhy ve výši 50 milionů vůči ostatním subjektům a 30 milionů vůči ENICu.
V roce 2009, kdy jsme Ligu mistrů bohužel nehráli, jsme uhradili ENICu dalších 10 milionů korun a aktuální dluh činí plus minus tři a půl milionu liber (asi 105 milionů korun). Tuto skutečnost jsme nikdy nepopírali," uvedl dnes Doležal.
Odmítl informace, že Slavia prohrála soudní spor o výši závazků vůči ENIC. "Soudní spor v Anglii probíhá. Informace, které máme od našich anglických právníků, nás nijak neznepokojují, protože zjednodušeně řečeno jde o otázku termínu splatnosti, respektive splátkového kalendáře," konstatoval Doležal.
Slávisté navzdory tomu, že podruhé za sebou nepostoupili do hlavní fáze Ligy mistrů a s Evropskou ligou se rozloučili už v základní skupině, hospodaří s vyrovnaným rozpočtem. "Letošní rozpočet klubu je z pohledu příjmů ve výši 236 milionů a výdajů 206 milionů, takže opětovně čekáme zisk 30 milionů, který může jít na úhradu dluhu vůči ENICu," dodal Doležal.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist