Podle ustanovení § 51 odst. 2 zákona č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákoník práce“) platí, že byla-li dána výpověď, skončí pracovní poměr uplynutím výpovědní doby. Výpovědní doba musí být stejná pro zaměstnavatele i zaměstnance a činí nejméně 2 měsíce. Podle § 51 odst. 2 zákoníku práce výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce, s výjimkami stanovenými v zákoníku práce.
Vzhledem k výše uvedenému tak vaše výpovědní doba začala běžet 1. 12. 2009 a skončila 31. 1. 2010. Dokument, o kterém píšete (tj. navýšení platu), bych musel vidět na vlastní oči. Pokud vám však byl pouze navýšen plat, nemělo by to mít z právního hlediska žádný vliv na vámi podanou výpověď. Pokud jste se ústně dohodl s ředitelem, že "doděláte nějaké záležitosti“, pak vážně riskujete, že za odvedenou práci nedostanete zaplaceno, protože váš pracovní poměr již skončil. V úvahu by přicházela ve vašem případě dohoda o provedení práce, pro kterou v § 75 zákoník práce nestanoví výslovně písemnou formu.
Na vašem místě bych proto trval na tom, že pracovní poměr skončil k 31. 1. 2010 a nyní se jedná o Dohodu o provedení práce. Důrazně bych požadoval zaplacení za práci, kterou jste pro zaměstnavatele odvedl v únoru 2010.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist