Německá biatlonistka Magdalena Neunerová vyhrála závod s hromadným startem a získala na olympijských hrách druhou zlatou medaili. Spolu s norskou běžkyní na lyžích Marit Björgenovou jsou zatím jedinými trojnásobnými medailistkami z Vancouveru, mezi muži má už kompletní sbírku cenných kovů americký sjezdař Bode Miller.

Neunerová už však třetí olympijské zlato z Vancouveru do své sbírky nepřidá. Po nedělním triumfu v závodu s hromadným startem se německá reprezentantka rozhodla, že nebude startovat v závěrečné štafetě. I tak je s dvěma zlaty a jedním stříbrem zatím neúspěšnější sportovkyní her.

"Pro mě už olympiáda skončila. Je to mé rozhodnutí. Uvědomila jsem si, že už jsem psychicky vyčerpaná. Věřím ale, že ostatní holky jsou stále nažhavené a zajistí si medaili," povzbudila své kolegyně Neunerová.

Třiadvacetiletá biatlonistka zahájila hry stříbrem ze sprintu za překvapivou vítězkou Anastasií Kuzminovou ze Slovenska. Ve stíhačce si obě závodnice pořadí prohodily a Neunerová svou sbírku završila v neděli dalším triumfem v závodu s hromadným startem.

Související