Na druhé místo se překvapivě vklínila jen dvě setiny za vítězku Tania Bariozová z Francie, za ní dokončily první polovinu závodu Kathrin Zettelová a Eva-Maria Bremová. Česká lyžařka Šárka Záhrobská, která byla po prvním kole na 28. pozici se ztrátou 2,94 sekundy na vedoucí Rakušanku Elisabeth Görglovou, se rozhodla, že nepojede dnešní odložené druhé kolo obřího slalomu na olympijských hrách ve Vancouveru. Chce se soustředit na páteční slalom, v němž má šance na medaili, a dá přednost tréninku.

Druhá část závodu byla kvůli mlze zkrácena a několikrát odložena, nakonec se organizátoři rozhodli závod přeložit na dnešek se startem v 18:30 středoevropského času.

Američanka Vonnová ve středečním obřím slalomu zhruba v polovině trati v pravotočivé zatáčce vyjela oblouk po vnitřní lyži, dostala se do rotace a spadla na pravou ruku, kterou si přilehla. Rentgen odhalil zlomeninu článku malíčku. O svém startu ve slalomu se Vonnová rozhodne později. "Uvidím, jak se budu cítit zítra, a pak se rozhodnu," prohlásila nejprve lyžařka.

Kouč amerického týmu Jim Tracy si byl ale jist, že Vonnová pojede. "Stoprocentně," prohlásil. "Pojede, není to žádné drama. Vypadalo to horší, než to nakonec je. Bude v pořádku," uvedl.

Kvůli pádu Vonnové, která nedokončila ani kombinační slalom, byl závod na chvíli přerušen a svou jízdu musela znovu odstartovat její kolegyně Julia Mancusová. Obhájkyně vítězství z Turína, stříbrná žena ze sjezdu a superkombinace, náročnou situaci nezvládla podle svých představ a do cíle dojela s mankem 1,30 sekundy na Görglovou.