Skvělý návrat do sestavy Colorada po dvouměsíční přestávce způsobené operací kolena prožil v sobotním utkání NHL hokejista Milan Hejduk. Český útočník vstřelil dva góly a přispěl k výhře svého týmu nad St. Louis 7:3.

Hejduk, který naposledy oblékl dres Avalanche 11. ledna, nejprve v 9. minutě vyrovnal na 1:1, v 22. minutě pak svým sedmnáctým gólem v sezoně zvýšil na 4:1. Hlavní hvězdou zápasu se však stal jeho spoluhráč Chris Stewart, který vstřelil hattrick.

"Nemůžu říct, že jsem byl nervózní, ale je pravda, že když nehrajete takhle dlouhou dobu, chvíli může člověku trvat, než se dostane zase do tempa. Pomohlo mi, že jsem dal tak brzy gól," uvedl Hejduk, který vstřelil vyrovnávací branku pouhých 11 sekund poté, co dostal hosty do vedení David Perron.

Trio hvězd zápasu Kreps, Folík, Vokoun

Dvěma góly se v sobotu blýskl také další český útočník Kamil Kreps, jehož Florida porazila 4:1 Carolinu a po sedmi zápasech ukončila její vítěznou sérii. V utkání se trefil rovněž Krepsův spoluhráč Michael Frolík, brankář Tomáš Vokoun zlikvidoval 31 střel a všichni tři byli vyhlášeni nejlepšími hráči zápasu.

Poprvé po olympijské pauze skóroval střelec vítězného gólu finále vancouverského turnaje Sidney Crosby, jenž pomohl dvěma trefami k obratu Pittsburghu v utkání s Dallasem. Penguins prohrávali doma na začátku druhé třetiny 1:3, pěti brankami však skóre otočili a vyhráli 6:3. Kanadský útočník Crosby se dostal se 44 góly do čela tabulky střelců před svého ruského rivala Alexandra Ovečkina z Washingtonu.