Fotbalisté Arsenalu v odvetě osmifinále Ligy mistrů proti FC Porto dali rychle zapomenout na dva týdny starou porážku 1:2. Nicklas Bendtner do poločasu dvěma góly načal hattrick, k jeho představení se v druhé části zápasu po exhibičních akcích přidali Nasri a Eboué, který v 57. minutě vystřídal Tomáše Rosického.

Před dvěma týdny Arsenal žehral na výkon rozhodčího, tentokrát mu benevolence sudích pomohla k prvnímu gólu. Sudí pustili ofsajdové postavení Aršavina na začátku akce i důrazný střet stejného hráče s brankářem Heltonem. Důrazný Bendtner se postaral dorážkou o vedení a načal svůj hvězdný večer.

Hráč, který je často terčem posměchu a například v posledním ligovém zápase s Burnely zahodil co se dalo, do poločasu zvýšil na 2:0 a hattrick završil v samotném závěru proměněnou penaltou. Hostující Porto za celý zápas branku domácích ohrozilo jen sporadicky a brankář Almunia nemusel vážněji zasahovat. Na druhé straně naopak zahodili domácí několik vyložených šancí.

Ozdobou zápasu se pak stalo sólo Samira Nasriho, který umotal tři obránce Porta a zvýšil na 3:0. Tomáš Rosický na pravé straně zálohy odehrál 57. minut a rozjel několik slibných akcí. Vystřídal ho Emmanuel Eboué, který dal po dlouhém sprintu čtvrtý gól a další jeho akci zastavili hosté jen penaltovým faulem.

Podívejete se na nejdůležitější momenty zápasu Arsenal - Porto

Robben trefil šibenici i postup

Ve druhém zápase Fiorentina vedla už 2:0, ale nakonec porazila Bayern jen 3:2, což stačilo k postupu jejímu soupeři. Ve 28. minutě brankář Butt vyrazil dalekonosnou ránu Marchionniho jen před sebe a na vyražený míč zareagoval nejrychleji domácí Vargas a pohotově skóroval. V 54. minutě narazil Gilardino uvnitř šestnáctky míč dobíhajícímu Jovetičovi a ten z bezprostřední blízkosti vstřelil v tu chvíli postupový gól na 2:0.

Brzy ale byli hosté znovu ve hře, neboť po nenápadné akci z levé strany se dostal k míči Van Bommel a jeho střela ze šestnáctky prosvištěla po levé straně gólmana Freye. Brzy se situace opakovala, protože ani další Jovetičova branka nezaručovala postupové vedení dlouho. Takřka z protiútoku převážil Robben ranou do šibenice definitivně váhy na stranu bavorského velkoklubu.

Nejdůležitější momenty zápasu Fiorentina - Bayern

Odvety osmifinále Ligy mistrů: Fiorentina - Bayern Mnichov 3:2 (1:0) Branky: 54. a 64. Jovetič, 28. Vargas - 60. Van Bommel, 65. Robben. Rozhodčí: De Bleeckere - Hermans, Vromans (Bel.). Diváci: 42.000. První zápas 1:2, postoupil Bayern Mnichov.

Arsenal - FC Porto 5:0 (2:0) Branky: 10., 25. a 90.+1 z pen. Bendtner, 63. Nasri, 66. Eboué. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Ibaňéz, Jimenéz (Šp.). Diváci: 60.000. První zápas 1:2, postoupil Arsenal.