Sedmnáctiletá Erbanová rozšířila svou medailovou sbírku z Ruska již na tři bronzové medaile. Účastnice olympiády ve Vancouveru byla v pátek třetí na trati 1500 metrů. V neděli navíc může přidat další cenný kov na pětistovce, kde v první jízdě obsadila druhé místo.
Česká reprezentantka dnes na kilometru zaostala o vteřinu za vítězkou Lotte van Beekovou, stejně jako nizozemská rychlobruslařka však překonala juniorský rekord dráhy. Druhé místo obsadila Hege Bökková z Norska.
V závodě na 3000 metrů skončila Erbanová sedmnáctá, což jí stačilo k udržení třetího místa ve čtyřboji. Do něj se vedle výsledků dnešních závodů započítávaly také páteční pětistovka a patnáctistovka.
V Moskvě se představil také Milan Sáblík. Mladší bratr dvojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové obsadil v závodě na 1500 metrů 21. místo.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist



