Pokud fotbalová Slavia ještě živila nějakou šanci na zisk třetího tiulu za sebou, dnes o ní velmi pravděpodobně přišla. V dohrávce 20. kola prohráli slávisté na Slovácku 1:3 a zůstávají přikováni až na šestém místě tabulky s jedenáctibodovým mankem na vedoucí Spartu. Ba co víc, sešívaní ztrácí už i devět bodů na třetí Jablonec, který drží poslední pohárovou příčku.

Naopak domácí Slovácko udělalo důležitý krok k záchraně v soutěži, když po dnešní výhře odskočilo na čtyřbodový rozdíl posledním dvěma týmům v tabulce Kladnu a Bohemians.

Oba týmy se změnami v sestavě

Oba trenéři sáhli k překvapivým změnám v základních sestavách. Kouč Slovácka Josef Mazura po nepřesvědčivém vstupu do jarní sezony a zisku pouhého bodu ze tří zápasů nechal na lavičce náhradníků opory Zelenku, Valentu a útočníka Švancaru. Jeho protějšek Karel Jarolím nepostavil Vlčka a Šenkeříka a dal přednost Kyselovi s Ivanovským.

Do utkání vstoupila lépe hostující Slavia. V 8. minutě Koreš sklepl hlavou míč Trappovi, jehož střela levačkou překvapila brankáře Filipka. Gólman si sice sáhl na míč, ale špatně jej zasáhl a ten skončil za jeho zády.

Slovácko se záhy oklepalo

Slovácko kontrovalo větší útočnou snahou a za šest minut vyrovnalo. Ondřejka po krátkém sprintu s míčem po levé straně přihrál Nestorovskému, který se otočil a přesným pasem poslal do šance Fujerika. Ten se ocitl po chybě zadáků Slavie zcela sám před Seneckým a chytrou střelou do opačného roku branky skóroval.

A ve 26. minutě trestný kop z hloubi pole Němčický prodloužil hlavou na Fujerika, jenž poslal střílený centr před branku. Senecký stačil míč pouze vyrazit před Nestorovského a ten jej pohotově namířil do sítě.

Slávistický trenér Jarolím ve druhém poločase oživil sestavu Vaňkem a Vlčkem, Slavia měla i některé příležitosti, byla však neúspěšná a v 73. minutě jí zasadil rozhodující úder domácí Ondřejka.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 3:1 (2:1)
Branky: 14. Fujerik, 26. Nestorovski, 73. Ondřejka - 8. Trapp. Rozhodčí: Jílek - Wilczek, Urban. ŽK: Košút, Urbánek - Kopic. Diváci: 6100.

Slovácko: Filipko - Kuncl, Němčický, Košút, Kubáň - Fujerik, Kordula, Perůtka, Urbánek (90.+2 Abrahám) - Nestorovski (77. Švancara), Ondřejka (90. Cleber). Trenér: Mazura.
Slavia: Senecký - Krajčík, Hubáček, Kopic, Starý (58. Vlček) - Grajciar, Trapp, Koreš, Trubila (46. Vaněk) - Ivanovski, Kysela (82. Šenkeřík). Trenér: Jarolím.

1. Sparta 20 11 9 0 27:9 42
2. Teplice 20 11 7 2 33:19 40
3. Jablonec 20 12 4 4 24:17 40
4. Ostrava 20 10 6 4 28:18 36
5. Plzeň 20 10 6 4 26:16 36
6. Slavia 20 8 7 5 26:19 31