Slavii reálně hrozí, že v příští sezoně nebude hrát evropské poháry. Do Evropské ligy jde i vítěz domácího poháru, tam se sešívaní utkají ve čtvrtfinále se Spartou. "Do pohárů je hodně daleko,“ ví trenér Slavie Karel Jarolím. "Ale větší šance dostat se do nich je nyní asi přes domácí pohár,“ doplnil slávistický kouč.

Červenobílí předvedli proti Liberci nuzný výkon, zápasem se doslova protrápili. "Upozorňovali jsme hráče na přihrávky za obranu na Keriče, na standardní situace, že je takto zahrávají. A dostali jsme z toho dva góly. A Vlček měl se svou první příležitostí naložit lépe. Přestože jsme měli ve druhé půli územní převahu, nevytvořili jsme si stoprocentní šanci,“ zlobil se po utkání Jarolím.

Velmi špatně rozehraná sezona opět vyvolává otázky nad Jarolímovým místem. "O svou pozici se nebojím, ale stát se může cokoli,“ řekl slávistický trenér. A kde je podle Jarolíma zakopaný pes?

"Naším nejzásadnější problémem je, že nám chybí hodně zraněných hráčů. Jejich ztráta je citelná. Chtěli jsme udržet Skácela, chtěli jsme přivést jednoho zkušenějšího hráče do středu hřiště, ale nepovedlo se. Navíc se zranil Adam Hloušek,“ uvedl Jarolíma, který celou sezonu točí sestavou.

A dnes opět změnil brankáře. Místo Seneckého chytal Romanovs. "Senecký nás nepřesvědčil,“ byl stručný Jarolím, jemuž situaci komplikuje i zranění Belaida, který má dýchací potíže a čekají ho další vyšetření.

Naopak liberecký kouč Josef Petřík zářil spokojeností. Jeho mužstvo v předchozích čtyřech zápasech na jaře vyválčilo pouhý bod. "Musím hráčům dnes poděkovat. Minulá utkání jsme prohrávali v pokutovém území, kdy jsme nebyli důrazní v koncovce a naopak jsme dostávali laciné góly,“ řekl Petřík, který měl i radost za střeleckého probuzení Andreje Keriče. "Myslím, že branka v minulém kole mu pomohla,“ uvedl na Chorvatovu adresu.

Petřík musel v týdnu hledat recept, jak zvednout zvadlé mužstvo. "Hráli jsme dnes v trochu jiné sestavě, museli jsme něco změnit. Snažili jsme se mužstvo nabudit. V celé lize dochází k překvapením, Budějovice například vyhrály v Ostravě. Jsem rád, že jsme dnes také překvapili,“ povídal liberecký trenér.