Ještě před koncem zbývající série už je jasné složení semifinálových dvojic. Liberec, osmý tým po základní části, si to rozdá s třetími Pardubicemi, Slavia si buď zopakuje loňský souboj s Vítkovicemi, nebo ji čeká prestižní derby se Spartou.

Bílí Tygři vyřadili favorizovanou Plzeň ve velkém stylu, dnešní šestý duel vyhráli 7:2. Na vítězství Severočechů, kteří Plzeň porazili počtvrté za sebou, se dvěma góly a stejným počtem asistencí podílel kapitán Petr Nedvěd. Čtyři kanadské body si připsal i Václav Nedorost.

Také Slavia postoupila po výsledku 4:2 na zápasy, v šestém duelu vyhrála 6:3. K jejímu vítězství výrazně přispěl útočník Roman Červenka, který dal dvě branky a na dva góly přihrál.

Poslední nerozhodnutou sérií tak zůstal souboj Sparty s Vítkovicemi. Pražský tým vyhrál 2:1 a o postupujícím do semifinále rozhodne až pondělní sedmý zápas v Ostravě. Vítězství Pražanů zařídil dvěma góly v přesilových hrách v druhé třetině útočník Tomáš Netík, za hosty už jen snížil v 53. minutě také v početní převaze Vladimír Svačina.