Trenér Jarolím měl být odvolán zřejmě už o víkendu, ale na vedení si vymohl ještě poslední šanci. V pondělním zápase s Ostravou ale Slavia prohrála 1:3 a kouč tak nesplnil podmínku vedení k tomu, aby mohl setrvat ve funkci.

Nástupcem Jarolíma byl jmenován František Cipro. Ten dosud v klubu působil jako šéf skautingu. Dvaašedesátiletý kouč za Slavii v minulosti hrál a jako trenér klub přivedl spolu s Josefem Pešicem v roce 1996 k titulu. Na lavičce Slavie to bude už jeho třetí éra, tým vedl  v letech 1995-1997 a 1999-2000. "Pokud by šlo o jiný klub, nikdy bych tu nabídku nepřijal. Karla si moc vážím, je to určitě nejúspěšnější trenér Slavie v novodobé historii," uvedl Cipro.  

Podle Doležala zní zatím dohoda s Ciprem do konce sezóny. Nový kouč si ponechá současný realizační tým. Asistenty tak dál budou Pavel Řehák, Petr Vrabec a Luboš Přibyl.

"Spolu s kolegou Rosenem jsme s trenérem jednali během noci i během dneška. Konečné rozhodnutí padlo až před chvílí a to, že trenér Jarolím ve Slavii končí," řekl generální ředitel klubu Petr Doležal na dnešní tiskové konferenci. "Kvůli okolnostem ze zápasu s Baníkem, i kvůli našim vztahům, jsme se rozhodli trenérovi předložit novou nabídkou, kterou ale nakonec nepřijal. Je hodně psychicky unavený," dodal Doležal.

Šéf Slavie zároveň oznámil, že klub podá protest na rozhodčího Jiřího Jecha. Ten podle něj svým posuzováním některých situací ovlivnil výsledek pondělního utkání na hřišti Baníku Ostrava, které Slavia prohrála 1:3. Pražané se domnívají, že jim Jech upřel dvě penalty. I proto bylo vedení klubu k Jarolímovi shovívavější i když nesplnil základní podmínku bodovat.

Třiapadesátiletý Jarolím vedl Slavii již v sezoně 2000-2001, následně si odskočil do Slovácka, aby se v dubnu 2005 vrátil do vršovického klubu. Během pěti let vedl Slavii ve 151 duelech, z nichž 81 vyhrál a jen 29 z nich skončilo porážkou. V prvním roce svého působení dovedl tým ke třetímu místu, o rok později ke druhému a v předchozích dvou sezonách k mistrovským titulům. Vybojoval i historický postup do Ligy mistrů v roce 2007. Loni v létě odmítl nabídku předsedy ČMFS Ivana Haška, aby se stal trenérem české reprezentace.

V této sezoně se však Slavii nevede. Prohrála poslední tři utkání - se Slováckem, doma s Libercem a v Ostravě - a na osmém místě tabulky ztrácí na vedoucí Spartu už 15 bodů. Na třetí místo zaručující ještě postup do pohárové Evropy, které nyní drží Ostrava, má ztrátu jedenáct.

Nového kouče Cipra čeká ostrý test už ve čtvrtek, kdy Slavia hraje první duel čtvrtfinále Ondrášovka Cupu proti Spartě. „Na týmu leží deka z posledních prohraných zápasů, potřebuje psychickou podporu.Věřím, že v tom nám pomohou naši diváci, kteří umí v Edenu vytvořit vynikající atmosféru,“ prohlásil Cipro.