Hokejisté Vítkovic úspěšněji vykročili do semifinále play off, když na domácím ledě rozdrtili Slavii 7:2. Pražané sice měli první slovo, ale po vedoucím gólu Červenky dvakrát inkasovali v rozpětí 17 sekund a domácí zbytek zápasu ovládli. Zářil útok Juraje Štefanky, který zařídil pět ze sedmi branek. Druhý zápas se hraje v pátek v Ostravě od 18:10.

Že to s pokrýváním úderného komanda kolem Červenky nebudou mít snadné, Vítkovice pochopily už za 188 sekund. Slavia je vyšachovala v úvodní přesilovce celé série a neobsazený Kůrka zasunul puk bez potíží za Štěpánka.

Rozpoutal tím divoký obrat. Už o 92 vteřin později vedl soupeř. Krenželok si před Slipčenka přes statické zadáky dojel pro svou vyraženou střelu a vrátil puk do sítě. Vítkovice ťaly do živého: za 17 sekund se před branku natlačil Rehák a jeho nepovedený bekhend se Slipčenkovi pod nohama došoural za záda.

Po překotném startu se obě strany zklidnily. Domácí přešli do další ofenzívy v úvodu druhé části. Slavia měla na velkém hřišti problém chytat jejich akce a v 27. minutě zužitkoval vítkovickou převahu třetím zásahem Szturc, který pohotově pálil po zpětné přihrávce Krenželoka.

Domácí rozhodli ve třetí části

Pražané zamíchali složením útoků, do elitní řady povýšil Vondrka a také díky tomu přepnuli na vyšší rychlostní stupeň. Odboj hostů režírovala Červenkova formace, ale v 32. minutě ještě jasný gól Havlovi fantasticky lapil Štěpánek. Až v 36. minutě Vondrka v souboji jeden na jednoho ošálil Reháka a bekhendem puk poslal mimo brankářovo rozpětí rukou.

Úsilí hostů zmarnila pauza a především čtvrtý gól Vítkovic, který přišel hned po 33 sekundách třetí části. Zapomenutý Štefanka do brány z brankoviště pohotově zametl vyraženou ránu Kuboše. Lajna slovenského centra dnes zastínila elitní formaci Slavie. Zejména Krenželok hýřil aktivitou: devět minut před koncem se propletl útočným pásmem a Rehák nenápadným švihem od modré čáry definitivně určil vítěze.

Slavia už závěr odbruslila. Exhibici domácích vyšperkoval ještě krásným sólem Štefanka a sedmým gólem i Vrána.

Alois Hadamczik (Vítkovice): "Jsem rád, že jsme proměnili šance a první zápas zvládli. Slavie šance taky měla, ale Štěpánek byl skvělý. Věděli jsme, že Slavia má o dva dny volna více a bylo to znát. Byla pohyblivá, dobře kombinovala. Důležitý moment byl, že když vedla, neztratili jsme hlavu. Otočili jsme stav a Slavia pak celý zápas dotahovala."

Jiří Čelanský (Slavia): "Budu stručný - jsou zápasy, kdy prohrajete a musíte manšaft pochválit. Takový zápas jsme předvedli i dnes. Do pátečního zápasu jdeme se vztyčenou hlavou. Musíme se ale poučit z dnešního utkání a neopakovat chyby, které jsme udělali. Robert Slipčenko má pořád naši důvěru. To, že mu dneska nevyšel zápas, nic neznamená. Zítra může vychytat nulu jako ve Zlíně."

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:
Vítkovice Steel - Slavia Praha 7:2 (2:1, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 5. Krenželok (Jurečka), 5. Rehák (Hruška), 27. Szturc (Krenželok, Stehlík), 41. Štefanka (Kuboš, Krenželok), 51. Rehák (Krenželok, Szturc), 58. Štefanka (Barinka), 59. Vrána (Treille) - 4. Kůrka (Kadlec, Červenka), 36. Vondrka (Kůrka, Červenka). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 7372. Stav série: 1:0.