Fotbalisté Jablonce po dvou ligových zápasech bez výhry zabrali, v duelu 23. kola porazili Olomouc 3:1 a opět se dotáhli na čelo tabulky. Vedoucí Spartě se minimálně do pondělí přiblížili na rozdíl dvou bodů. Jablonec porazil Sigmu potřetí za sebou.

Jablonec byl od úvodu v tlaku, ale i Olomouc si počínala aktivně a ve 28. minutě šla do vedení. Ordoš krásně vysunul kolmicí Petra, který sám před domácím brankářem Špitem nezaváhal.

Hanáci se radovali z vedení jen do 37. minuty. K přímému kopu se postavil Jarolím a krásně zakroutil míč přímo do růžku. Lovásik byl bez šance. Za další čtyři minuty dokonali Severočeši obrat. Na Kovaříkův rohový kop se na vzdálenější tyči pověsil Eliáš a domácí rázem vedli.

Olomouckou snahu o vyrovnání ve druhém poločase Jablonečtí s přehledem ustáli a navíc dokázali v 86. minutě přidat třetí gól. Spolupráci dvou střídajících hráčů zakončil z úhlu po Michálkově pasu Haurdič.

Brno v zápase s Boleslaví dvakrát vyrovnalo, potřetí už ne

Tři body z Brna vezou za výhru 3:2 fotbalisté Mladé Boleslavi. Brňané tak nezlomili domácí neúspěchy s tímto soupeřem, se kterým ani na třetí pokus nezískali ani bod.

Boleslav šla do vedení ve 25. minutě, když se po přihrávce Kuliče prosadil přízemní střelou k tyči Sedláček. Za devět minut bylo vyrovnáno. Kalabiška získal důsledným napadáním obránců soupeře míč, narazil si jej s Rabušicem a sólový útok zakončil přesnou střelou pod brankářem Šedou. Ovšem uplynuly jen další čtyři minuty a Sedláček opět hosty do vedení.

Brňané po změně stran ještě vystupňovali své úsilí po vyrovnání. Jejich snaha se naplnila v 59. minutě, kdy Dostálek našel kolmou přihrávkou na pravé straně nabíhajícího Kalabišku. Ten odcentroval na Rabušice, jenž hlavičkou do odkryté části branky vyrovnal. Sedm minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Dostálek. Hosté přesilovku využili, tři minuty před koncem se trefil Kalina.

Liberec nedokázal vstřelit gól na Slovácku

Fotbalisté Liberce po dvou výhrách nad favorizovanými týmy Slavií a Jabloncem tentokrát vyšli střelecky naprázdno a na půdě Slovácka uhráli bezbrankovou remízu. Slovan měl více ze hry, ale nedokázal se prosadit přes domácí obranu. Slovácko nenavázalo na předchozí aktivní výkony a horko těžko uhájilo alespoň bod.

23. kolo první fotbalové ligy:

FK Baumit Jablonec - Sigma Olomouc 3:1 (2:1)
Branky: 37. Jarolím, 41. Eliáš, 86. Haurdič - 28. Petr. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Dreksa, Komárek (oba Olomouc). Diváci: 2735.

Jablonec: Špit - Krejčí, Pavlík, Drsek, Jablonský - Jarolím (82. Michálek), Loučka, Eliáš, Kovařík (71. Haurdič) - Pekhart, Lafata (88. Vošahlík). Trenér: Komňacký.
Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Komárek, Machalický - Petr (79. Schulmeister), Rossi, Hořava (70. Navrátil), Bajer - Šultes, Ordoš (46. Nuc). Trenér: Psotka.

1. FC Brno - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2)
Branky: 34. Kalabiška, 59. Rabušic - 25. a 38. Sedláček, 87. Kalina. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Jiřík. ŽK: Křeček, Rabušic, Dostálek - Mendy,Táborský, Rolko. ČK: 83. Dostálek. Diváci: 2410.

Brno: Bureš - Jílek, Dvorník, Huška (43. Križko), Okleštěk - Dostálek, Křeček, Polách - Rabušic (76. Šural), Došek, Kalabiška. Trenér: Beránek.
Ml. Boleslav: Šeda - Kalina, Procházka, Rolko, Hrdlička - Zahustel, Mendy (79. Opiela), Kúdela, Sedláček (67. Poláček) - Kulič, Táborský (58. Chramosta). Trenér: Stanner.

1. FC Slovácko - FC Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Matějek - Mencl, Koval. ŽK: Dočkal, Dejmek, Gecov, Smetana, Kelič, Nezmar - Nestorovski, Košút, Abrahám. Diváci: 5220.