Po třech porážkách za sebou fotbalisté Slavie v lize zabrali a porazili Bohemians 1905 ve vršovickém derby před třinácti a půl tisící diváky 3:0. Slávistický trenér František Cipro si tak po úspěšné pohárové premiéře proti Spartě ve čtvrtek připsal vítězství i v prvním zápase v lize.

Slávisté rozhodli o své výhře ve druhém poločase, tou první se protrápili. Utkání rozhodl dvěma krásnými góly z přímých kopů záložník Peter Grajciar, třetí branku přidal hlavičkou Petr Trapp. Slavii teď čekají dva zápasy na Spartě. Příští pondělí se na Letné představí v lize, poté ve čtvrtek v odvetě domácího poháru.

První poločas mnoho fotbalového rozruchu nepřinesl. Domácí slávisté měli od úvodu územní převahu, avšak v ofenzivě si nepočínali příliš nápaditě a obrana hostí jejich ataky bez větších obtíží odrážela. Bohemians svázaní defenzivními povinnostmi neměli v útoku šanci uspět.

Bavil až druhý poločas

První střela na bránu tak přišla až ve 30. minutě, brankář hostí Sňozík pokus Krajčíka z dvaceti metrů v pohodě chytil. Za minutu pálil ze stejné vzdálenosti Janda, brankář Bohemians opět spolehlivě zakročil.

Trochu fotbalového adrenalinu tak na stadion v Edenu vnesla až poslední pětiminutovka první půle. Jandův střílený centr vytáhl Sňozík na roh, na druhé straně střílel nad Hartig. Další hlavička slávistického záložníka Kysely byla zablokovaná.

Během prvního poločasu také slávističtí fanoušci poděkovali trenérovi Karlu Jarolímovi, který ve Slavii v úterý skončil. Příznivci v kotli za brankou vyslali vzkaz s nápisem "Díky“ a skandovali jeho jméno. Celý stadion tleskal včetně hostujících fanoušků.

Ve druhé půli byla Slavia o něco živější. Rychlými kombinacemi se sešívaní snažili rozhýbat obranu "Klokanů“, avšak nějak zvlášť drtivý tlak nepřicházel. V dobrých šancích se ocitli Grajciar a poté střídající Šenkeřík, gólman Sňozík však jejich pokusy do středu branky v klidu kryl.

Rozhodl Grajciar

Gól tak mohl padnout na druhé straně. V 68. minutě si na centr naskočil Hartig, avšak Vaniak jeho přesnou hlavičku bravurním skokem vytěsnil. Slávisté poté rozhodli. Z dobrých třiceti metrů vypálil Trapp, Sňozík jeho střelu ještě vyrazil, avšak Slavia zůstala v náporu a v 71. minutě u levé postranní čáry vybojovala přímý volný kop. Ten umě zakroutil do hostující branky Peter Grajciar.

78. minuta a Peter Grajciar podruhé: Slávistický záložník se postavil k přímému volnému kopu z pětadvaceti metrů a nádhernou ranou přes zeď poslal míč do šibenice. Bylo rozhodnuto. Hostující Kaufman pak ještě sice střílel z deseti metrů na Vaniaka, ten ale předvedl druhý povedený zákrok.

V 83. minutě už v dobrém rozmaru hrající sešívaní přidali třetí gól. Grajciar zleva odcentroval a Trapp hlavičkou skóroval.

SK Slavia Praha - Bohemians 1905 3:0 (0:0)
Branka: 71. a 79. Grajciar, 84. Trapp. Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Peřina. ŽK: Kopic - Jindřišek, Štohanzl, Hartig. Diváci: 13.441.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Trapp, Kopic, Hubáček - Kysela (67. J. Černý), Janda (85. Trubila), Ragued, Grajciar - Vlček (59. Šenkeřík), M. Černý. Trenér: Cipro.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Kotyza (59. Bartek), Pávek, Kaufman (88. Cissé), Štohanzl - Škoda (52. Ibragimov), Hartig. Trenér: Hoftych.