Čtvrtý finálový zápas přitom začal v ostravské Porubě podobně jako ty předchozí. Vítkovice se v první třetině ujaly vedení 2:0, pozorně bránily a hosty do mnoha šancí nepouštěly. Dvoubrankové vedení si domácí udrželi i po druhé periodě, které skončila nerozhodně 1:1.

Rozhodující část utkání však vítkovičtí mladíci vůbec nezvládli. Snad nervozita z vidiny zisku poháru je svazovala tak, že se nedokázali koncentrovat a pouštěli Tatran do několika vyložených šancí. Hosté se ně několikrát trefili do tyče, ale zásluhou kapitána Fridricha a konečně i probuzeného střelce Jedličky, otočili skóre na 4:3 ve svůj prospěch.

Vítězný gól Jedlička vstřelil po dokonale zahrané standardní situaci necelou minutu před koncem základní hrací doby. Radost z výhry ve vyrovnaném zápase neskrýval ani trenér Pražanů Jan Zahálka. "Jsem moc rád, že to Michalovi vyšlo. Utekli jsme hrobníkovi z lopaty, kluci to vydřeli a doufám, že v Praze vyhrajeme," uvedl.

To Radomír Mrázek mohl jen bezmocně rozhazovat rukama. Jeho tým ztratil dobře rozehraný zápas kvůli kolapsu ve třetí třetině. "Evidentně ještě nemáme dost vyspělý tým. Z naší strany to bylo dost opatrné. Před rozhodujícím zápasem se nebojím, na druhou stranu máme v týmu mladé hráče, kluci budou mít spoustu energie."

Rozhodující pátý zápas je na programu v úterý v Praze.

Finále play off extraligy florbalistů - 4. zápas:
1. SC WOOW Vítkovice - Tatran Střešovice 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Kološ (Vladař), 17. Tokoš, 39. P. Suchánek (Tomašík) - 27. Deutsch (Richter), 50. Fridrich (Von der Pahlen), 56. Jedlička (Von der Pahlen), 60. Jedlička (Fridrich). Rozhodčí: D. Bartošek, M. Bartošek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 2610. Stav série: 2:2.