Nejlepší světový golfista Tiger Woods nepostoupil na turnaji PGA v Quail Hollow do třetího kola. Cutem neprošel teprve pošesté v kariéře, v Americe se mu to naposledy přihodilo před čtyřmi lety.

Po čtvrtečním součtu 74 úderů v úvodním kole se Woods v pátek zhoršil ještě o dalších pět ran. Celkově zahrál devět úderů nad normu hřiště a po nejhorším výsledku čtrnáctileté profesionální kariéry v turnaji skončil.

"Je pro něco takového omluva? Není. Měl jsem tady úplně stejnou příležitost na dobré skóre jako všichni ostatní, ale já ji nevyužil a jsem venku. Skoro všechno bylo špatně," řekl Woods novinářům poté, co poslal míček do vody a nevedlo se mu ani při patování.

Dodal, že mu vyřazení samozřejmě vadí, ale s ironickým nadhledem se na něm snažil najít i něco pozitivního. "Aspoň se budu moci o víkendu podívat, jak to tady hrají ti opravdoví golfisté. Snad se dám trochu dohromady," poznamenal.

Turnaj v Quail Hollow, který v roce 2007 vyhrál, byl pro Woodse druhým vystoupením po skandálu s nevěrou a pětiměsíční soutěžní přestávce. Po návratu skončil na Masters v Augustě na děleném čtvrtém místě.

Cutem neprošel ani český rodák Alexander Čejka, který zahrál 146 úderů a postup mu unikl o jedinou ránu. Po druhém kole vede průběžné pořadí turnaje s dotací 6,5 milionu dolarů Američan Billy Mayfair (136) před Angelem Cabrerou z Argentiny (137).