Dvaatřicet zápasů, z toho 28 v přímém přenosu, nabídne Česká televize hokejovým fanouškům z blížícího se mistrovství světa z Německa. Oproti loňsku odvysílá ČT o jedno utkání méně, celkově však šampionát završí rekordní televizní sezonu, která podle současného plánu čítá přes 200 zápasů.

"Poprvé v historii se dostaneme přes tuto hranici, pokud se tedy nestane nic mimořádného. Podle našich informací se jedná o evropský rekord a dokresluje to, že končíme velice náročnou televizní hokejovou sezonu," uvedl šéfkomentátor a vedoucí projektu MS Robert Záruba na dnešní tiskové konferenci v Praze. Rekordní číslo by se mělo zastavit na 203 zápasech.

Šampionát v Německu odstartuje v pátek zápasem na fotbalovém stadionu Schalke v Gelsenkirchenu, který by měl sledovat rekordní počet 75.000 diváků. "Poprvé si vezmu na hokej dalekohled, jako na atletiku," řekl Michal Dusík, jenž bude duel Německa s USA komentovat.

Podruhé plánuje ČT použít trik Arabela, díky kterému se čeští hokejisté nebo trenéři mohou virtuálně přesunout z dějiště mistrovství do pražského studia. "Chystáme několik úprav, aby iluze byla dokonalá. Je to hra s diváky, čeho všeho je televizní technika schopna. Nebudeme podepisovat puk, ale něco zajímavějšího. Doufáme, že divákům ještě zamotáme hlavu," řekl Záruba.

ČT bude mít v Německu dva týmy - jeden v Mannheimu, kde bude hrát česká reprezentace, a druhý v Kolíně nad Rýnem, kde se poté uskuteční i boje o medaile. Základ týmu budou vedle komentátora tvořit reportér a expert. Se Zárubou bude v Mannheimu Martin Hosták, Dusíka doplní v Kolíně nad Rýnem David Pospíšil.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist