V českém týmu si odbyla premiéru s vítěznou příchutí na velké mezinárodní akci sedmička hráčů Filip Novák, Gřegořek, Voráček, Kašpar, Vampola, Koukal a Kvapil, který sice s týmem odcestoval už na loňský turnaj ve Švýcarsku, ale na soupisku se nedostal. Odevzdaný soupeř ale zatím sílu českého týmu neprověřil.

Češi od začátku diktovali tempo

Proti outsiderovi získali Češi rychle vedení. Už po 44 vteřinách se trefil Hubáček, který se po narážečce s Jágrem dostal mezi kruhy přes beka Amara ke střele a procedil puk mezi betony Lhenryho. Zvýšit náskok mohl Koukal a na Jágrovu přihrávku pak nedosáhl Červenka. Francouzi ohrozili Vokouna až v osmé minutě při Gřegořkově vyloučení díky střele Bellemara.

Růžičkův výběr zvýšil náskok v 12. minutě při Manavianově trestu, kdy se Novákova střela odrazila k Novotnému, který pohotově zamířil, než se stačil Lhenry přesunout. Pak chyboval na útočné modré čáře Manavian, Rolinka už při zakončení po úniku fauloval Besch, ale neřízené trestné střílení neproměnil Klepiš, jenž po blafáku do bekhendu minul.

Po pauze odolali Francouzi i při Amarově trestu, ale v čase 23:23 už zvýšil český hráč s číslem 23, bek Gřegořek. Jeho pokus tečoval nešťastně hokejkou francouzský útočník Gras a Lhenry neměl šanci reagovat na změnu směru kotouče. Ve čtyřbrankový náskok proměnil Rousselovo vyloučení v 26. minutě tvrdou a přesnou ránou Rachůnek.

Francouzi se osmělili až ve třetí třetině

V závěrečném dějství se nejdříve výběr ze země galského kohouta ubránil při Auvituově trestu, potom byl blízko první francouzské branky po teči Sacha Treille. V 47. minutě ještě nedotlačil puk za Lhenryho Novotný, ale Kašparovi už se to povedlo.

Za 21 vteřin kapituloval i Vokoun, když se před brankovištěm prosadil Yorick Treille a trefu dosud vítkovického útočníka, který bude hrát v příští sezoně za Spartu, potvrdil ještě videorozhodčí.

Odpovědět mohl Marek, ale při sólovém úniku ztroskotal na Lhenrym. Francouzům se podařilo ještě zmírnit porážku, když bekhendem z mezikruží prostřelil Vokouna Meunier. Poslední slovo měl ale v další přesilovce 33 vteřin před koncem Blaťák po Jágrově třetí asistenci v utkání.

Česko - Francie 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Hubáček (Jágr), 12. Novotný (F. Novák), 24. Gřegořek (Novotný), 26. K. Rachůnek (Klepiš, Jágr), 47. Kašpar (Novotný, Vampola), 60. Blaťák (Jágr) - 47. Y. Treille (Meunier), 49. Meunier (S. Treille, Tardif). Rozhodčí: Levonen (Fin.), Olenin (Rus.) - Deďulja (Běl.), Terho (Fin.). Vyloučení: 4:9. Využití: 3:0. Diváci: 3132.