Na výhře sborné se třemi kanadskými body za gól a dvě asistence podílel útočník Alexandr Sjomin.

Favorizovaní Rusové se dostali do vedení v 11. minutě, když Ovečkin využil hned první přesilovou hru. Vzápětí mohl vyrovnal Solarev, jenž po rychlém protiútoku trefil pravou tyčku Jerjomenkovy branky.

K očekávané výhře přiblížil svěřence kouče Bykova hned na začátku druhé třetiny Kovalčuk, jenž se prosadil po samostatné akci. Kapitán Ruska mohl přidat i třetí branku, ale uspěl až v závěru druhé části Sjomin. Na 4:0 zvýšil Grebeškov ve třetí třetině. Na výhře sborné nic nezměnila ani přesilovková branka Dudareva v závěru zápasu.

Skupina A (Kolín nad Rýnem):
Rusko - Kazachstán 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Ovečkin (Sjomin, Fjodorov), 21. Kovalčuk (Sjomin), 38. Sjomin, 44. Grebeškov (Afinogenov, Kuljomin) - 58. Dudarev (Šafranov). Rozhodčí: Looker (USA), Minář - Kalivoda (oba ČR), Kaspar (Rak.). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 9274.