Usain Bolt ve svém prvním startu v sezoně na stometrové trati na mítinku IAAF v Tegu jasně vyhrál v nejlepším času sezony 9,86 sekundy. V korejském dějišti příštího atletického mistrovství světa skončil za trojnásobným mistrem světa, olympijským vítězem a světovým rekordmanem druhý jeho krajan Michael Frater (10,15), třetí místo obsadil Američan Mike Rodgers (10,18).

Powel byl rychlejší, ale s větrem v zádech

Dosud nejlepší čas sezony držel výkonem 9,95 sekundy z poloviny dubna Američan Ivory Williams. Rychleji než Bolt běžel letos další jamajský sprinter Asafa Powell, jeho výkonu 9,75 z minulého týdne v Dauhá však napomohla nepovolená podpora větru o síle 2,6 metru za sekundu. Bolt, jehož světový rekord na nejkratším sprintu pod otevřeným nebem má od loňského MS v Berlíně hodnotu 9,58, dnes běžel téměř v bezvětří (+0,1 m/s).

Jamajčan slíbil světový rekord

"Byl to krásný závod. Opravdu jsem si to užil a už se těším na příští rok, protože to tady bylo nabité energií," řekl Bolt a slíbil korejským fanouškům, že na mistrovství světa budou svědky zápisu do historie. "Myslím, že je velká šance, že tady zaběhnu světový rekord," dodal Jamajčan, jehož před Zlatou tretrou čeká ještě nedělní mítink Diamantové ligy v Šanghaji. V Ostravě se Bolt příští čtvrtek představí na netradiční trati 300 metrů. Letos už zaběhl 1. května v Kingstonu dvoustovku za 19,56 sekundy.