Fotbalisté Jižní Koreje v prvním zápase skupiny B na světovém šampionátu V Jihoafrické republice zaslouženě porazili Řecko 2:0. Branky vítězů vstřelili I Čong-su a Pak Či-song, hvězda týmu a záložník Manchesteru United.

Ráz zápasu určila událost ze 7. minuty, když Řekové selhali při bránění standardní situace. Centr téměř od rohového praporku přelétl několik řeckých obránců a I Čong-su propálil z pár metrů bezmocného brankáře Tzorvase.

Že Řekové vymýšlet dopředu moc neumí a sází především na bezchybnou obranu, se potvrdilo v dalším průběhu střetnutí. Mistři Evropy z roku 2004 nebyli schopni vyvinout větší ofenzivní úsilí a Korejce kontrolovali hru. A v 29. minutě mohli korejští fotbalisté zvýšit, Pak Či-song krásně vyslal do brejku Pak Čchu-jonga, jeho střelu skvěle vytěsnil Tzorvas na roh.

Korejci se ale druhého gólu dočkali sedm minut po přestávce. Podepsal se pod něj především obránce Torosidis lajdáckou rozehrávkou na střed, kterou vystihl Pak Či-song a největší korejská hvězda z Manchesteru United krátké sólo zakončila neomylně křížnou ranou k tyči.

Korejci mohli náskok ještě navýšit, Pak Čchu-jong hlavou v 64. minutě po rychlém brejku však jen těsně přestřelil. Jedinou vážnější šanci mdlých Řeků měl v 81. minutě Gekas, který pohotově vypálil z otočky, korekjský brankář vyrazil míč na roh.

MS ve fotbale - základní skupina B:

Korea - Řecko 2:0 (1:0)
Branky: 7. I Čong-su, 52. Pak Či-song. Rozhodčí: Hester - Hintz (oba N. Zél.), Makasini (Tonga). ŽK: Torosidis (Řec.). Diváci: 31.513.

Korea: I Un-če - Čcha Tu-i, Čo Jong-hjong, I Čong-su, I Jong-pchjo - I Čong-jong (90. Kim Če-song), Ki Song-jung (74. Kim Nam-il), Kim Čong-u, Pak Či-song - Pak Čchu-jong (87. I Sung-jul), Jom Ki-hun. Trenér: Huh Čung-mu.
Řecko: Tzorvas - Seitaridis, Papadopulos, Vyntra, Torosidis - Karagunis (46. Patsatzoglu), Tziolis, Katsuranis - Charisteas (61. Kapetanos), Gekas, Samaras (59. Salpingidis). Trenér: Rehhagel.