Slováci vstoupili do utkání proti soupeři, se kterým se dosud nikdy neutkali, jako mírný favorit. Jenže úvod utkání názorům expertů za pravdu příliš nedával. Protinožci byli aktivnějším celkem, Slováci se dopředu dostávali jen obtížně.

Mužstvo Vladimíra Weisse se pak ale přece jenom osmělilo. V 28. minutě z otočky nebezpečně pálil Šesták. Gólovou šanci měl ale i soupeř. V 38. minutě napálil z voleje míč Smeltz. Naštěstí pro Slováky pouze do boční sítě.

Krátce po poločase Slováci udeřili. Šesták nacentroval z pravé strany do vápna, kde ho nechytatelnou střelou poslal do sítě Róbert Vittek. Pro diváka však poté začala velká nuda. Slováci se s jednogólovým vedením uspokojili, Zélandu zase bránila k cestě za vyrovnáním neschopnost uspokojivě rozehrát.

Slovenská pasivita však dovolila soupeři zahrozitl. Dvě minuty před koncem základní hrací doby nebezpečně hlavičkoval Vicelich, v 93. minutě obrana úplně zapomněla na Rieda, který po centru z levé strany přesnou hlavičkou k tyči zajistil svému týmu cenný bod.

Skupina F je tak po první zápasech naprosto vyrovnaná. I včerejší utkání mezi Itálií a Paraguayí skončilo také 1:1.

MS ve fotbale - základní skupina F:
Nový Zéland - Slovensko 1:1 (0:0)
Branky: 90.+3 Reid - 50. Vittek. Rozhodčí: Damon - Molefe (oba JAR), Ntagungira (Rwanda). ŽK: Lochhead, Reid - Štrba. Diváci: 23.871.