Fotbalisté Argentiny porazili v druhém zápasu na mistrovství světa Koreu 4:1 a přiblížili si postup ze skupiny B do vyřazovacích bojů. Prvním hattrickem na šampionátu se zaskvěl Gonzalo Higuaín. Úvodní branku si dali Korejci vlastní, těsně před přestávkou snížil na 1:2 I Čong-jong.

Korejský kouč Huh Čung-mu totiž v souboji proti favoritovi celého šampionátu vsadil na defenzivu. Jeho plány ale vzaly velice rychle za své, když už v 16. minutě jihokorejský tým prohrával. Z trestného kopu nacentroval do vápna Messi, Demichelis nedoskočil, ale od nohy překvapeného Pak Čchu-jonga se míč odrazil za zády bezmocného gólmana Čung Song-rjonga.

Jihoameričané měli od té doby zápas jasně pod kontrolou. V 33. minutě po centru Maxiho Rodrígueze prodloužil míč Burdisso, který vystřídal zraněného Samuela, a střelec Realu Madrid Higuaín dal při svém osmém reprezentačním startu třetí branku.

Když se už oba celky pomalu chystaly do kabin, udeřili nečekaně Korejci. Demichelis nezaregistroval za svými zády I Čong-jonga, který jej v nastaveném čase obral o míč a zápas zdramatizoval.

Jihokorejci, povzbuzení gólem, hráli po přestávce odvážněji než v prvním poločase, ale nebezpečnější byl dál soupeř. Velkou šanci na vyrovnání odmítl v 58. minutě Jom Ki-hun, po kombinační akci vypálil jen do boční sítě. Korejci hru ve snaze o vyrovnání ještě více otevřeli, ale to byla voda na mlýn Argentiny.

Messi se vřítil před branku, první střelu brankář vyrazil, druhá skončila na tyči a pohotový Higuaín neměl před prázdnou brankou problém dopravit míč do sítě. A za pět minut završil argentinský střelec hattrick, když stál na konci kombinační akce Messiho s Agüerem.

MS ve fotbale - základní skupina B:
Argentina - Korea 4:1 (2:1)
Branka: 33., 76. a 81. Higuaín, 16. vlastní Pak Čchu-jong - 45.+1 I Čong-jong. Rozhodčí: De Bleeckere - Hermans, Vromans (všichni Belg.). ŽK: Gutiérrez, Mascherano - Jom Ki-hun, I Čong-jong. Diváci: 80.000.