Atraktivní zápas přinesl mnoho vzruchu i kvůi množství fatálních chybu. Tu první udělal v 10. minutě dánský brankář Sörensen, když dostal pod velký tlak kolegu Poulsena. Přihrál mu totiž uvnitř šestnáctky v situaci, kdy ho atakovali dva kamerunští útočníci. Poulsen dílo zkázy dokonal další mizernou rozehrávkou, takže se africký tým snadno dostal k míči a Eto´o otevřel skóre.

Něco podobného provedl Sörensen i ve druhém poločase, tam však opakovanou hrubku potrestali Kamerunci jen nastřelením tyče. Několika skvělými zákroky pak ale dánský gólman svůj

Na začátku obratu byl Kjaerův dlouhý pas

I to pomohlo Dánům k vítězství. K němu totiž zatroubil ve 33. minutě vyrovnávacím gólem Bendtner. Na začátku celé akce byl stoper Kjaer, který fantastickou dlouhou přihrávkou vysunul Rommedahla, který Bendtnerovi nabídnul snadné skórování.

Sám Rommedahl po tom po hodině hry přidal druhou dánskou branku. Obhodil si Makouna a pak už byla cesta volná. Kamerunci v závěru utkání tlačili, ale i Sörensen několika skvělými zákroky zařídil, že další branka už nepadla a Dánové se přiblížili vidině osmifinále.
Fotbalisté Kamerunu mají po prohře v druhém duelu skupiny E s Dánskem 1:2 smutnou jistotu, že na světovém šampionátu nepostoupí do vyřazovacích bojů. Jejich kouč Paul Le Guen litoval po dnešní porážce hlavně mnoha zahozených šancí.

"Je to obrovské zklamání pro nás i pro celý kamerunský národ. Lituji těch dvou ztracených zápasů, ale cítím, že jsme dneska odevzdali na hřišti vše, co šlo. Nebyli jsme od postupu zas tak daleko, byla to velmi těsná utkání," doplnil Paul Le Guen, francouzský kouč Kamerunu, jehož pozice je teď v ohrožení. Sám rezignovat nehodlá.

"Udělali jsme individuální chybu a Kamerun vedl 1:0. Ale poté jsme dobře zareagovali a vrátili se zpět do hry. V závěru to byla heroická defenzivní bitva. Pokud chceme postoupit dál, pořád se musíme zlepšit. Ale jsme zpět v šampionátu," uvedl dánský kouč Morten Olsen potěšeně.

MS ve fotbale - skupina E:

Kamerun - Dánsko 1:2 (1:1)

Branky: 10. Eto'o - 33. Bendtner, 61. Rommedahl. Rozhodčí: Larrionda - Fandino, Espinosa (všichni Urug.). ŽK: Bassong, Mbia - Kjaer, Sörensen. Diváci: 38.074.

Kamerun: Souleymanou - Mbia, Bassong (72. Idrissou), N'koulou, Assou-Ekotto - Geremi, Enoh (46. Makoun), A. Song, Emana - Webo (78. Aboubakar), Eto'o. Trenér: Le Guen.

Dánsko: Sörensen - S. Poulsen, Agger, Kjaer, Jacobsen - Rommedahl, Ch. Poulsen, Jörgensen (46. Jensen), Grönkjaer (67. Kahlenberg)- Tomasson (86. J. Poulsen), Bendtner. Trenér: Olsen.

1. Nizozemsko 2 2 0 0 3:0 6
2. Japonsko 2 1 0 1 1:1 3
3. Dánsko 2 1 0 1 2:3 3
4. Kamerun 2 0 0 2 1:3 0