Přestože svěřenci trenéra Weisse před utkáním avizovali, že do zápasu s Jihoameričany dají všechno, od úvodního hvizdu tomu mnoho nenaznačovalo. Paraguayci drželi po většinu času míč na svých kopačkách a už ve 4. minutě se musel výrazně činit po střele Santa Cruze ze střední vzdálenosti slovenský brankář Mucha.

Po další akci v 27. minutě se už Jihoameričané mohli radovat. Po nedůrazném odkopu Vladimíra Weisse míč doputoval až k volnému Verovi, který z hranice velkého vápna špičkou kopačky překonal slovenského brankáře.

Ani inkasovaná branka nijak neprobrala nevýrazné Slováky a pět minut před koncem prvního poločasu musel Mucha vytáhnout bravurní zákrok při samostatném úniku Santa Cruze.

Po přestávce o sobě pomalu začali dávat vědět i reprezentanti Slovenska, ale jen těžko se dostávali skrz kompaktní paraguayskou obranu. Svěřenci Gerada Martina se nikam nehnali a chytře se snažili držet míč na svých kopačkách. V 71. minutě mohli zvýšit svůj náskok, když agilní Santa Cruz z levé strany našel ve vápně Veru, jehož hlavička jen těsně minula slovenskou branku.

Definitivní rozuzlení přišlo v 86. minutě, když Riveros z hranice šestnáctky propálil vše, co mu stálo v cestě a uzavřel na konečných 2:0 pro Paraguay. Nic na tom nezměnila ani utěšená střela Vitteka v nastaveném čase.

Slováci mají po dvou zápasech na svém kontě jeden bod a v tabulce jim patří poslední příčka. Jejich šance na postup jsou minimální.

Slovensko - Paraguay 0:2

Branky: 27. Vera, 86. Riveros. Rozhodčí: Maillet (Seychely) - Menkouande (Kam.), Massani (Tun.). ŽK: Ďurica, Šesták - Vera, Weiss ml. Diváci: 26.643.

Slovensko: Mucha - Pekarík, Škrtel, Saláta (83. Stoch), Ďurica - Weiss ml., Štrba, Kozák, Hamšík - Vittek, Šesták (70. Hološko).

Paraguay: Villar - Bonet, Da Silva, Alcaráz, Morel - Vera (88. Barreto), V. Cáceres, Riveros, Santa Cruz - Haedo (68. Torres), Barrios (82. Cardozo).

1. Paraguay 2 1 1 0 3:1 4
2. Itálie 1 0 1 0 1:1 1
3. N. Zéland 1 0 1 0 1:1 1
4. Slovensko 2 0 1 1 1:3 1