Fotbalová Slavia i v úvodním kole nového ročníku navázala na trápení z loňské sezony. V premiéře letošní sezony remizovala ve vršovickém derby v Synot Tip Aréně s Bohemians 1905 1:1. Domácím týmem však nebyla Slavia, ale "klokani", kteří od nynějška budou hrát své domácí zápasy právě na stadionu v Edenu.

I tím bylo utkání poznamenáno. Proti tomu, že Bohemians 1905 budou působit na stejném stadionu jako slávisté, totiž v čase zápasu protestovaly stovky fanoušků obou klubů a povzbuzování svých klubů vyměnily za protestní pochod Vršovicemi. Na utkání dorazilo jen pět a půl tisíce diváků.

"Klokani" měli raketový start do zápasu a fotbalová liga čekala na svého prvního střelce v tomto ročníku jen minutu. Hned po šedesáti vteřinách hry totiž z pravé strany poslal míč před branku Moravec a nabíhající Bartek poslal po zemi balon za Vaniaka.

Slavia vyrovnala v 17. minutě. Jaroslav Černý krásnou přihrávkou vyslal do samostatného úniku Kisela a ten zachoval chladnou hlavu a vyrovnal. Kisel, který přišel do Slavie v létě ze Sydney, se tak hned při svém prvním zápase za červenobílé zaskvěl brankou.

Sešívaní byli aktivnější, druhý gól mohl přidat Kisel, ale tentokráte gólmana Sňozíka nepřekonal. Na druhé straně vychytal Vaniak Bálka. Slavii nepomohlo ani vyloučení domácího obránce Rychlíka po druhé žluté kartě v 63. minutě. V poslední šanci vytěsnil přesnou střelu Jaroslava Černého brankář Bohemians 1905. Slavia tak jen remizovala s Bohemians 1905 1:1.

"Bohemians šli do vedení po naší individuální chybě. Vše, co jsme si říkali v přípravě, vzalo za své," zlobil se po utkání slávistický trenér Karel Jarolím. "Snažili se hrát kombinačně a myslím, že si vytvořili i plno situací, ale zakončení neřešili nejlépe," pokračoval kouč Slavie. "A početní převahu jsme absolutně nezvládli. Měli jsme více kombinovat a být trpělivější," dodal Jarolím.

Naopak trenér domácích Bohemians 1905 Pavel Hoftych byl s bodem spokojenější. "S bodem jsme spokojeni, i když doma je to ztráta. Ale proti Slavii se to počítá," uvedl Hoftych. "Snažili jsme se slušně kombinovat a eliminovat rotaci hráčů Slavie, jejich narážečky a individuální schopnosti. Dostali jsme se pod zámek, ale byli jsme na to dobře připraveni," pokračoval domácí trenér. "Poločas skončil zaslouženě remízou a druhý se odvíjel od vyloučení Rychlíka. Snažili jsme se podržet míč, chodit do rychlých protiútoků a kromě jedné dorážky Koubského jsme Slavii do šancí nepustili," dodal Hoftych.

1. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians 1905 - Slavia Praha 1:1 (1:1)
Branky: 1. Bartek - 17. Kisel. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Rychlík, Držík, Moravec - Vlček, Koubský. ČK: 63. Rychlík. Diváci: 5623.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Moravec, Držík, Kaufman (88. M. Nešpor), Bartek - Hartig (38. Škoda), Bálek (64. Štohanzl). Trenér: Hoftych.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Trapp, Koubský, Hubáček - J. Černý, Kisel, Ragued, M. Černý (73. Janda), Grajciar (82. Belaid) - Vlček (60. Hora). Trenér: K. Jarolím.