Na Sachsenringu brněnský pilot navázal na čtvrtou pozici z minulého závodu v Katalánsku, kde vybojoval životní výsledek. Lukáš Pešek v Německu upadl hned v prvním kole. Vítězství slavil lídr Elias.

Abraham na stroji FTR zahájil závod z 11. pozice a v úvodu se lehce propadl. Postupně se ale propracoval na přední příčky a do posledního kola byl i ve hře o třetí místo. Před Roberta Rolfa a Fonsiho Nieta se však nakonec nedostal. I tak potvrdil po slabém úvodu sezony zlepšení a správnost svého rozhodnutí vyměnit podvozek RSV za konkurenční FRT.

Závod vyhrál potřetí v sezoně Španěl Tony Elías s moriwaki a výrazně si upevnil pozici lídra šampionátu, protože druhý Thomas Lüthi i třetí Julián Simón upadli.

Pešek se i se zraněním kotníku a kolena po pádu v tréninku rozhodl nastoupit, ale dlouho na trati nezůstal, protože už v první zatáčce se nachomýtl k hromadnému pádu a jeden ze soupeřů ho srazil. Cíle se nedočkal už potřetí za sebou.

Márquez vyhrál popáté za sebou

V kubatuře do 125 ccm potvrdil svoji aktuální dominanci sedmnáctiletý Španěl Marc Márquez na derbi, který si připsal páté vítězství za sebou. To se naposledy povedlo v roce 1997 Valentinu Rossimu. Čech Jakub Kornfeil s aprilií dojel na Sachsenringu sedmnáctý a nebodoval.

Márquez se na osychající trati dlouho přetahoval o vedení s krajanem Polem Espargarem, který na něj před závodem ztrácel pouhý bod. Espargaró ale tři kola před cílem po smyku zadního kola ve výjezdu ze zatáčky spadl z prvního místa. Málem při tom srazil i v závěsu jedoucího Márqueze, který se kolizi vyhnul jen o centimetry.

Espargaró, který vyhrál dva z prvních tří závodů sezony, se sice snažil ještě vrátit na trať, ale motocykl už nerozjel a musel odstoupit. I tak udržel druhé místo v celkovém pořadí, ale jeho ztráta vzrostla na 26 bodů.