První zápas fotbalistů Ústí nad Labem v nejvyšší soutěži po jedenapadesáti letech skončil porážkou. Nováček soutěže, který kvůli nevyhovujícímu vlastnímu stadionu hraje své domácí zápasy v Teplicích, podlehl Mladé Boleslavi 0:2. A to i přesto, že Ústečtí podali snaživý výkon.

Boleslavští však těžili ze svých zkušeností a elánem nabité domácí zchladili ve 26. minutě. Hosté rychle rozehráli zdánlivě nevinnou standardku ve středu hřiště do levé strany, kde měl Sylvestre otevřenou cestu až k brankáři Novákovi. Nezaváhal a hosté šli do vedení. A druhou branku si Ústečtí vstřelili sami. Obrana domácích v 57. minutě jen ustupovala před Táborským, který měl dost času na přesnou kolmici na Buluta. Brankář Novák mu sice vlétl pod nohy, ale míč se od dobíhajícího stopera Poláka stejně odrazil do sítě.

V Příbrami bez gólu

Baník Ostrava, který v týdnu deklasoval v předkole Evropské ligy gruzínské Tbilisi 6:0, remizoval v Příbrami 0:0. Utkání bylo zajímavé z několika pohledů. Stejný zápas byl totiž na programu i v posledním kole loňského ročníku a tehdy vyhrocený duel, v němž ještě Baník na dálku bojoval o titul se Spartou, poznamenaly výtržnosti ostravských fanoušků. Navíc utkání mělo dohru i pro ostravské hráče a dnes nemohli nastoupit obránce Řezník a kapitán Lukeš. Náboj střetnutí dodaly i letní přestupy, protože z Příbrami do Ostravy se stěhovali hned čtyři fotbalisté, tři z nich dnes nastoupili za Baník v základní sestavě.

Dnes bylo v Příbrami podstatně klidněji, a tak se všichni mohli soustředit hlavně na fotbal. Nebezpečné situace se rodily před oběma brankami, vyložené šance ale k vidění nebyly. Přesto se hrál otevřený fotbal. V prvním poločase měli šance domácí Klesa a hostující Pilík. Příbram mohl poslat do vedení v 68. minutě střídající Wágner, ale hlavičkoval nad. V nastaveném čase mohl rozhodnout hostující Frejlach, ale z úhlu pálil vedle.

Štajner se příliš neprosadil

Liberec vyrukoval na České Budějovice i s navrátilcem z německého Hannoveru Jiřím Štajnerem. Ten se však ve své obnovené premiéře v české lize příliš neprosadil. I tak ale byli v prvním poločase aktivnější hosté z Liberce. Kerič však nejprve mířil nad a poté českobudějovický brankář Kučera vychytal Lišku i Keriče.

Po přestávce se do šancí dostávali i domácí, Benátovi však v klíčové chvíli míč uskočil a domácí záložník libereckou branku přestřelil. Mimo tři tyče mířil poté i ve své třetí šanci neúspěšný Kerič. V závěru stupňovali Budějovičtí svůj tlak, nejblíže gólu byl deset minut před koncem Ondrášek, který pálil po Hudsonově přihrávce přesně k tyči, ale Bičík bravurně vyrazil na roh a zachránil hostům bod.

Janotka dal během minuty dva góly, každý do jiné brány

Plzeň remizovala s Olomoucí 2:2. Plzeňští vedli díky brance Pavla Horvátha z pokutového kopu, nařízeným po ruce Kaščáka.

Po hodině hry ale přišel pro domácí šok. Po Radově hrubce se zmocnil balonu olomoucký Šultes a přesnou střelou k pravé tyči z hranice šestnáctky vyrovnal. Domácí zareagovali zvýšenou aktivitou, což však vyhovovalo rychlým hostujícím útočníkům k protiútokům. V 79. minutě našel brankář Krbeček špatným výhozem pouze Janotku, jenž ho potrestal povedeným třicetimetrovým lobem. Vzápětí se však střelec druhé olomoucké branky stal nešťastným hrdinou, neboť smolně tečoval Rezkovu střelu za záda bezmocného Drobisze.

1. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Královec - Zlámal, E. Marek. ŽK: Tarczal - Hušbauer. Diváci: 5072.

Příbram: Rondzik - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa, Videgla, Tarczal, Pleško - Jurdík (61. Wágner), Huňa (85. Borek). Trenér: Hřídel.
Ostrava: Daněk - Šmejkal, Neuwirth, Bolf, Neves - Frejlach, T. Marek, Hušbauer (85. Greguš), Pilík (79. Fantiš) - Varadi, Šenkeřík (61. Zeher). Trenér: Koubek.

FK Ústí nad Labem - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branky: 26. Sylvestre, 57. vlastní Polák. Rozhodčí: L. Kovařík - Ubias, Jiřík. ŽK: Doležal, Martykán, Hyčka - Rolko, Kalina, Řezníček. Diváci: 3312.

Ústí: Novák - Hyčka, Polák, Valenta, Dvořák (46. Franc) - Doležal (67. Jindráček), Martykán, Vrtělka, Volek - Kraut (76. Benčík), Krbeček. Trenér: Habanec.
M. Boleslav: Miller - Brunclík, Janíček, Rolko, Kalina - Mendy, Opiela, Sylvestre, Táborský (75. Sedláček) - Kulič (90. Řezníček), Bulut (81. Chramosta). Trenér: Stanner.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Chytil. ŽK: Papoušek, Holeňák (oba Lib.). Diváci: 3161.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Žižka, Leština (34. Jarabica) - Benát (86. Mezlík), Otepka, Černák, Jasanský (63. Hudson) - Pecka, Ondrášek. Trenér: Šilhavý.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman - Bosančič (88. Martan), Štajner, Vácha, Liška (71. Papoušek) - Nezmar, Kerič (82. Vojta). Trenér: Petřík.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:2 (1:0)
Branky: 45.+1 Horváth z pen., 80. vlastní Janotka - 64. Šultes, 79. Janotka. Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Peřina. ŽK: Rezek - Petr, Janotka. Diváci: 4819.

Plzeň: Krbeček - Limberský, Jakub Navrátil, Bystroň, Jiráček - Petržela, Kolář (83. Hruška), Rada, Horváth, Rezek - Střihavka (67. Bakoš). Trenér: Vrba.
Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Hořava (90. Melinho), Kaščák - Petr (69. Jan Navrátil), Šultes (83. Schulmeister), Hubník. Trenér: Psotka.