Tomáš Berdych a Radek Štěpánek si v turnaji Masters v Torontu zopakovali úvod předchozího turnaje ATP ve Washingtonu. Zatímco Berdych v klidu postoupil, Štěpánek dál marně hledá formu, v níž hrál před začátkem svých zdravotních problémů, kvůli nimž dlouho nehrál, a druhé kolo už bude bez něho. Berdych zvládl svůj první zápas v pozici sedmého hráče světa a zdolal Ukrajince Sergije Stachovského 6:2 a 6:4 a postoupil už do 3. kola. Štěpánek nestačil na hráče z kvalifikace Fabia Fogniniho z Itálie, s nímž prohrál v 1. kole 2:6 a 4:6.

Den před zápasem zahájil Berdych zazvoněním obchodování na Torontské burze, která patří mezi deset největších na světě, a dobře odstartoval také úterní zápas. Berdych hned prorazil kyjevskému rodákovi Stachovskému servis údery létajícími v průměru rychlostí 135 km/h a první set získal za 38 minut.

Jediný brejkbol, kterému v utkání čelil, odvrátil Berdych ve čtvrté hře druhé sady esem. Hned vzápětí vzal soupeři podání a došel si pro jasný postup. Nyní jej čeká lepší z dvojice Michail Južný z Ruska - Alexandr Dolgopolov z Ukrajiny.

Berdych by si letos mohl vylepšit v Torontu svoji bilanci. Před čtyřmi lety sice postoupil v Kanadě do čtvrtfinále, když porazil i tehdejší světovou dvojku Rafaela Nadala, ale v dalších třech ročnících dvakrát vypadl v prvním kole a jednou ve druhém.

Jednatřicetiletý Štěpánek začal dobře a po brejku vedl 2:1 v první sadě, jenomže pak prohrál šest her za sebou. Ve druhém setu Štěpánek vyrovnal na 4:4, ale další dvě hry ztratil.