Český motocyklista Jakub Kornfeil zajel dnes v Brně životní závod. Sedmnáctiletý jezdec obsadil v desátém díle mistrovství světa páté místo ve třídě do 125 ccm. Z vítězství se radoval stejně jako před rokem Španěl Nicolás Terol, na stupních vítězů jej doplnili krajané Pol Espargaró a Esteve Rabat.

Kornfeil vyjel do závodu ze čtrnácté pozice, ale hned po startu se dostal na desáté místo a poté se výbornou jízdou posouval vpřed. Krátce před cílem byl dokonce chvíli čtvrtý, když předjel Němce Jonase Folgera. Tuto pozici ale nakonec udržet nedokázal.

Rodák z Kyjova ale přesto mohl být spokojený. Předčil například i vedoucího jezdce seriálu Španěla Marka Márqueze a nejrychlejšího z kvalifikace Brita Bradleyho Smithe. Dosud Kornfeil v MS dojel nejlépe čtrnáctý v Jerezu.

Na startu se nakonec objevil i druhý český jezdec Ladislav Chmelík, i když nesplnil kvalifikační limit. Využil ale pravidel a požádal ředitelství závodu o výjimku. Osm kol před koncem ale Chmelík ze závodu odstoupil.

V seriálu Moto2 vyhrál lídr Elias

V závodě třídy Moto2 se z triumfu radoval Španěl Toni Elias, který tak zvýšil i svůj náskok v průběžném pořadí seriálu. Čechům se však představení na domácí půdě příliš nevyvedlo.

Karla Abrahama nepustili lékaři na start po sobotním pádu v kvalifikaci a smolnou českou sérii doplnily postupně i obě zbývající naděje. Už v třetím okruhu po havárii vypadl ze hry Patrik Vostárek a 11 kol před cílem zastavil v depu i Lukáš Pešek, jemuž na stroji Moriwaki vypovědělo poslušnost přední kolo. Před odstoupením se Pešek držel na 15. místě.

Elías v sezoně dosáhl už čtvrtého vítězství, na Masarykově okruhu vystoupil na nejvyšší stupínek podruhé. Poprvé vyhrál v roce 2001 ve třídě do 125 ccm.

Druhý skončil po útočném závěru Japonec Juki Takahaši se ztrátou 2,312 sekundy. Třetí místo obsadil Ital Andrea Iannone, jemuž chyběly na vítěze necelé tři vteřiny.

GP České republiky v Brně, 10. závod MS silničních motocyklů:
Do 125 ccm (19 kol, 102,657 km): 1. Terol (Šp./Aprilia) 43:49,303, 2. P. Espargaró (Šp./Derbi) -20,361, 3. Rabat (Šp./Aprilia) -20,555, 4. Folger (Něm./Aprilia) -29,529, 5. Kornfeil (ČR/Aprilia) -29,914, 6. Smith (Brit./Aprilia) -29,986, 7. Márquez (Šp./Derbi) -31,405, 8. Iwema (Niz./Aprilia) -32,973, 9. Kojama (Jap./Aprilia) -41,842, 10. Salom (Šp./Aprilia) -46,128, ...Chmelík (ČR/Honda) nedokončil.
Průběžné pořadí MS (po 9 ze 17 závodů): 1. Márquez 166 b., 2. P. Espargaró 151, 3. Terol 143, 4. Smith 115, 5. Kojama 84, 6. Rabat 79, ...17. Kornfeil 14.

<{>Moto2 (20 kol, 108,06 km):
1. Elías (Šp./Moriwaki) 41:51,715, 2. Takahaši (Jap./Tech3) -2,312, 3. Iannone (It./Speed Up) -2,959, 4. Cluzel (Fr./Suter) -6,905, 5. Simón (Šp./Suter) -6,974, 6. Talmácsi (Maď./Speed Up) -7,024, 7. Debón (Šp./FTR) -7,808, 8. Corsi (It./Motobi) -1,691, 9. Bradl (Něm./Suter) -15,958, 10. Tomizawa (Jap./Suter) -15,974, ...Vostárek (ČR/Suter) a L. Pešek (ČR/Moriwaki) nedokončili.

Průběžné pořadí MS (po 9 ze 17 závodů): 1. Elías 161, 2. Iannone 106, 3. Lüthi (Švýc./Moriwaki) 99, 4. Simón 88, 5. Tomizawa 82, 6. Cluzel 74, ...14. Abraham (ČR/FTR) 33, 29. L. Pešek 4.