Vrchol 18. ročníku největšího mezinárodního turnaje přinesl před 5384 diváky v Tesla Areně střelecké galapředstavení švédských soků a drama do poslední chvíle. Pixbo prohrávalo 1:5 a následně 3:6, po vyrovnání na 6:6 znovu inkasovalo rychlé dvě branky, pak však třemi góly získalo v 59. minutě vedení 9:8.

Jenže tři vteřiny před koncem základní hrací doby si po standardní situaci vynutil nájezdy Billy Nilsson. Loni Pixbo ztratilo finále s Dalenem v poslední vteřině, letos to nedopustilo a vyhrálo v nájezdech 2:1.

"Za stavu 1:5 po první třetině jsme neměli co ztratit, pak to bylo 6:6 a rychle jsme zase dvakrát inkasovali, ale ještě tři vteřiny před koncem jsme vedli," kroutil hlavou nad vývojem zápasu útočník Pixba Daniel Calebsson, který také uspěl v rozstřelu. "Byli jsme při nájezdech klidnější," dodal.

Sirius v dobře rozehraném utkání na vítězství na Czech Open z roku 2008 nenavázal. "Začali jsme dobře, ale druhá třetina byla z naší strany hrozná a tam jsme zápas asi ztratili," litoval Billy Nilsson, který se trefil jako jediný ze svého týmu i v rozstřelu.

V kategorii B mužů vyhrál Tatran Střešovice B, který nejdříve v semifinále zdolal extraligové Kladno 1:0 a ve finále pak Pensseli Sedät z Finska 4:3 po samostatných nájezdech. Tým z třetí nejvyšší soutěže dotáhli k překvapivému triumfu i bývalí reprezentanti a legendy Střešovic Juraj Šádek, Miroslav Hanzlík nebo Petr Ďarmek.

V kategorii žen se již popáté radovaly hráčky pražského Herbadentu, když ve finále porazily švédský celek IBK Dalen 2:1 po samostatných nájezdech. V rozstřelu rozhodla Denisa Billá. České mistryně získaly prémii 30 tisíc korun.