Basketbalistbalové reprezentantky, které se připravují na světový šampionát, porazily Polsko i ve druhém přípravném utkání v Jindřichově Hradci, ve středu zvítězily jednoznačně 95:68. O výsledku rozhodla hlavně agresívnější defenziva českého týmu podložená důrazným doskakováním. Na palubovce se poprvé od únorové operace kotníku objevila pivotka Petra Kulichová.

Právě Kulichová byla s devíti doskoky nejlepší českou hráčkou pod vlastním košem. Odehrála celkem 20 minut a zaznamenala dva body.

Polkám vyšel vstup do zápasu, v němž získaly na chvíli vedení. Kompaktně hrající český tým ale postupně zrychlil kombinační akce a zpřesnil střelbu. Už po první čtvrtině získaly české hráčky sedmibodový náskok, který postupně zvyšovaly.

"S projevem i výsledkem jsem velmi spokojen. Je vidět, že tým získává herní praxi," uvedl trenér Lubor Blažek, jenž byl spokojen i s tím, jak se jeho svěřenkyně přizpůsobily tvrdosti a agresivitě soupeřek. "Vštěpovaly jsme to hráčkám před zápasem. Důležité je, že tuto zbraň zařadily do svého rejstříku," dodal Blažek.

Další dva přípravné zápasy odehraje český celek 25. a 26. srpna s Běloruskem v Brně.

Česko - Polsko 95:68 (23:16, 52:41, 73:57)

Nejvíc bodů: Elhotová 19, Hejdová 17, Bortelová a Burgerová po 9 - Kaczmarczyková 18, Leciejewská 11, Žurowská 9.